Tartu kolledži üliõpilasselts korraldas esimese e-spordi turniiri.

Eelmisel laupäeval, 1. aprillil toimus TalTechi Tartu kolledžis esimest korda e-spordi turniir "TEC 2023" (TalTech e-sport cup), mis tõi kokku üheksa tiimi, sealhulgas Eesti parimad League of Legendsi mängijad.

Turniiri eesmärk oli pakkuda kõrgekvaliteedilist ja kaasahaaravat meelelahutust Tartu noortele e-spordihuvilistele ja anda võimalus kõigile end koos sõpradega proovile panna.

"Me oleme uhked, et saime korraldada sellise suurepärase sündmuse ja pakkuda noortele talentidele võimaluse oma oskusi demonstreerida," ütles sündmuse peakorraldaja Ott-Kaarel Vään. "E-spordi populaarsus on viimastel aastatel kiiresti kasvanud, aga kahjuks on Eestis turniire ja selle valdkonnaga seotud sündmusi vähe. Tahame, et noortel oleks võimalus ennast ka kodumaal proovile panna ja paremaks saada."

Turniiril osalesid mitmed tugevad amatöörtiimid, kes pakkusid väga pingelisi hetki ning suutsid vastu panna ka professionaalsetele võistkondadele.

Võitjaks tuli tiim nimega "Võitjad", kes näitasid oma maailmatasemel oskusi ja head meeskonnatööd. Tiimi kuulusid mitmed tuntud eestlased, kes on ka Euroopas ja mujal maailmas suurtel turniiridel kaasa löönud, nagu näiteks Lauri Tarkus (zdne) ja Mauno Tälli (beansu), Rolf Hein (123321123321123), Robert Martin(yOFT) ja Kristjan Rikas (Warizar).

"Saan kindlalt öelda, et üritus oli algusest lõpuni vinge ja see paistis välja kõikide tiimide emotsioonidest. Alguses ilmnenud tehnilised takistused likvideeriti kiirelt ja ürituse kogu protsess liikus väga sujuvalt. Mulle ja ma usun, et ka tervele tiimile jäävad kõige eredamalt meelde rollide parimate mängijate karikad, mille disain ja loovus olid üle igasuguste ootuste. Kindlasti jäi meelde ka see, et korraldajad tõid endaga kaasa tohutult palju positiivset energiat, mis kiirgas ka mängijatele edasi. Tore oli näha, et saalis oli kogu päeva vältel väga toetav õhkkond, kust kõik omandasid mängu kohta uusi teadmisi. Ootame ja loodame huviga, et korraldate ka järgmine aasta midagi sama lahedat, et saaksime kindlasti uuesti osa võtta!" ütles mõlema finaalis olnud tiimi mänedžer Elisa.

Kokkuvõttes oli TalTechi esimene e-spordi turniir "TEC 2023" edukas ja põnev üritus, mis tõi kokku kohaliku e-spordi kogukonna. Me loodame, et see turniir annab hoogu e-spordi arengule nii TalTechis kui ka Eestis tervikuna.

Anette Mozessov

Tartu kolledži üliõpilasseltsi esinaine