Tallinna Tehnikaülikool

Jaanuarikuu lõpus kogunesid Mektorysse veebikursuse „Elements of AI“ osalejad, et kuulata 200 külalisega kogukonnapäeval ettekandeid ja paneelarutelu, milles tehisintellekti ja selle tuleviku temaatika oli kaetud nii avaliku-, erasektori, idufirma kui ka tervishoiu vaatest.

Konverentsil osalenud idufirma Feelingstream.com AI-arhitekti Lauri Ilisoni sõnul on tehisintellekt avalikkuses ülekasutatud termin, mille olemust ja vajalikkust täiel määral ei tajuta. „On saabunud aeg, mil automaatsed lahendused lähevad kaugemale kui eales varem. Lahendused on nutikad ja kohanevad konkreetse situatsiooniga. See kõik mõjutab nii ettevõtlust, riiki ja e-riigi toimimist,“ rääkis Ilison. Ta lisas, et tehisintellekti tehnoloogia võimaldab muuta erinevaid valdkondi efektiivsemaks ja samas tuua teenused kodanikele lähemale täpselt siis, kui neid on vaja.

Ilison märkis, et oma roll on kodanikel, kes teenuseid tarbima hakkavad. Just nemad peavad mõistma tehisintellekti olemust ja kasu. Veebikursus annab õppurile ülevaate tehisintellekti toimimisest kui ka põgusalt sellest ümbritsevast filosoofiast ning metodoloogiatest, kuidas tehisintellekti rakendatakse.

„Seega ei pea tehisintellekti kartma kui mõnd müstilist olevust, vaid nägema seda kui abilist igapäeva probleemide lahendamisel,“ ütles Lauri Ilison.

Kursuse eesmärk on levitada tehisintellekti alaseid teadmisi ja oskuseid võimalikult suurele osale ühiskonnast erinevatest valdkondadest, kaasates vähemalt ühe protsendi Eesti elanikest.  Projektijuhi Regina Erlenheimi eesmärgiks on 2020. aasta lõpuks jõuda 13 000 kasutajani. „Sellega soovime toetada tehisintellekti, masinõppe ja andmeteaduste kogukondade arengut ja kasvamist. Loodame, et kursus loob võimaluse Eesti tehisintellekti alaste teadmiste laiemale levikule ja digitalentide juurdekasvule,“ avaldas Erlenheim.

„Elements of AI“ on tasuta tehisintellekti teemaline veebikursus, mis käivitus 18. novembril 2019. aastal ja sellel on Eestis üle 4800 registreeritud kasutaja. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves ning kursuse eestkõnelejateks on väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ja Riigikogu liige Riina Sikkut.

elementsofai.ee

Laeb infot...