Funktsionaalsete materjalide ja tehnoloogiate doktorikooli suvekool “Materials and Technologies for Sustainable Development” toimus 1.-2 juuli 2019 Aqua Spa hotellis Rakveres.

Tehnika jätkusuutlik areng saab toimuda ainult läbi materjalide ja tehnoloogiate järjepideva arendamise. Tänapäeval poleks mingit põhjust rääkida infotehnoloogiast, küberjulgeolekust, suuremahulisest andmeanalüüsist jmt, kui eelnevalt ei oleks välja arendatud näiteks ränitehnoloogiad, mis panid aluse tänapäevasele elektroonikatööstusele.

Doktorikoolis esinesid loengutega maailmas tunnustatud tippteadlased Prantsusmaalt, Jaapanist, Norrast, Leedust, Hiinast, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist.

Funktsionaalsete materjalide ja tehnoloogiate doktorikoolis osalesid noorteadlased, kelle doktoritöö on seotud keemia-, füüsika- ja materjaliteadustega. Suvekoolis osales 80 doktoranti ja juhendajat Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist. Täpsem info www.fmtdk.ut.ee.

Suvekooli teemad hõlmasid tulevikumaterjalide ja -tehnoloogiate arendamist ning väljakutseid. Loengute teemadeks olid vesinikuenergeetika, energiasalvestid, ioonsete vedelike kasutusvõimalused, keemilise sünteesi keskkonnasäästlikud põhimõtted, tööstuses tekkivate metallijääkide taaskasutamine, globaalse kliimasoojenemise põhjused ja muud teemasid, mille arengud täna võivad tulevikus viia uute teadussuundade tekkimiseni.

TTÜ ASTRA programmi „TTÜ arenguprogramm aastateks 2016-2022” Funktsionaalsete materjalide ja tehnoloogiate doktorikool (2014-2020.4.01.16-0032).

Lisainfo:
Ilona Oja Acik, FMTDK TalTechi projektijuht, tel 6203369, ilona.oja@taltech.ee