2. detsembril toimus SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi stipendiumide pidulik aktus, kus jagati TalTechi aktiivsetele, andekatele ja töökatele tudengitele, magistrantidele, inseneriõppe üliõpilastele ja doktorantidele üle 145 000 euro ulatuses stipendiume. Stipendiumid on välja pandud koostöös Eesti ettevõtete ning eraisikutega.

Arengufondi aktus sügis 2021

77-le stipendiumile esitas avalduse ligi 600 kandidaati. Arengufond on stipendiume andnud välja aastakümneid, sel aastal on uusi toetajaid seitse: Rantelon, Comodule, XRP Ledger Trust, Onninen, Sandla Puit, Ernst & Young ning Mapri Ehitus. Taas on panustamas Tallinna Vesi ning Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendus.

TalTechi vilistlaste Kristjan Maruste, Teet Praksi ja Heigo Variku loodud ettevõte Comodule asutas Sander Paasi nimelise stipendiumi, et austada varalahkunud tudengivormeli tiimikaaslase nime. „Väärtustame kõrgelt innukaid insenere, kelle sooviks on arendada ühiskonna jaoks olulisi ja samas ka tehniliselt mitmekülgseid ja integreeritud lahendusi. Valik anda stipendium infotehnoloogia või elektroonika eriala magistriõppe üliõpilasele sündis just sellest, et Sander oli tehniliselt laia silmaringiga elektrooniku haridusega arendaja," kinnitas Heigo Varik.

Vaata aktust järgi siit lingilt.

Stipendiumi välja andmine on hea võimalus panustada järelkasvu ja tööandjana jääda silma töökatele ning kõrgelt motiveeritud tudengitele

Stipendiumidega tudengite toetamine on hea võimalus, kuidas väga heade tulemustega üliõpilastele tööandjana silma jääda. Lisaks saab stipendiumi välja panija kontakti kõikide kandideerinutega. See tähendab, et koostööpartneril on justkui hulk kandidaate, kes on huvitatud ettevõttega edaspidiseks koostööks. See, mis laadi koostööpunktid luuakse, on aga juba ettevõtte ja kandidaatide vaheline kokkulepe.

Näeme seda, et ettevõtted, kes on valmis panustama Arengufondi kaudu stipendiumitesse, on tihtipeale näidanud üles huvi ka teistlaadi koostööle. Olgu selleks siis lõputööde teemade välja pakkumine, õppekavade ja õppeainete arendus, praktikakohtade võimaldamine jms.

Lisaks on võimalik läbi konkursil esitatavate esseede ja motivatsioonikirjade saada hulk värskeid ideid, kuidas valdkonda edasi arendada, mis teemad järelkasvu kõnetavad ning kuidas üliõpilane näeb uute tehnoloogiate ja võimaluste integreerimist ettevõtte protsessidesse.

Sel aastal esmakordselt tehnikaülikooli tudengile stipendiumi välja andnud ettevõtte Rantelon juhatuse liige Karl Taklaja peab noorte telekommunikatsiooniinseneride toetamist organisatsiooni üheks missiooniks: „Me toetame loovust, rõõmsaid ja sihikindlaid inimesi.“

Alma mater-i toetamine

Tehnikaülikooli vilistlased on oluliseks mootoriks Eesti majanduses. Stipendiumite välja panemine on üks paljudest viisidest anda tagasi oma alma materile.

Arengufondi nõukogu esimees Robert Kitt tõi välja ülikooli vilistlaste olulise rolli tuleviku inseneride ja ökonomistide koolitamisel: rekordilised stipendiumite numbrid on selle parimaks kriteeriumiteks.

2022. aasta kevadise stipendiumi konkursi planeerimine ja eeltöö koostööpartneritega juba käib. Selle kohta rohkem infot www.taltech.ee/arengufond või kirjutada arengufond@taltech.ee

Vaata kogu aktuse galeriid Facebookist