Tallinna Tehnikaülikool

Sel sügisel liitus Iseautot arendav TalTechi autonoomsete sõidukite uurimisgrupp mehaanika ja tööstustehnika instituudis rahvusvahelise organisatsiooniga IAMTS (The International Alliance for Mobility Testing & Standardization), mis tegeleb isejuhtivate süsteemide ning teenuste testimise ja standardiseerimisega.

IAMTSi liikmelisus on väga suur tunnustus Tallinnas tehtud uurimis- ja rakendustöödele, sest TalTechi meeskond valiti akadeemiliseks partneriks eraldi kutsega. Rahvusvahelisse koostöösse toob Iseauto meeskond kaasa oma teadmised ja oskused turvalise autonoomse sõiduki opereerimisest, tööstusrobootikast ning targa linna lahendustest. IAMTS pakub omalt poolt laialdasi testimisvõimalusi erinevates keskkondades, liiklussüsteemides ning kliimavöötmetes.

IAMTSi üheks oluliseks eesmärgiks on ka autonoomsete sõidukite standardid ning sertifikaadid, et iseautod liiguksid turvaliselt erinevates riikides ning liiklusoludes.

Autonoomsete sõidukite uurimisgrupi juhi Raivo Selli sõnul on turvalisus, standardid ning kontrollisüsteemid isejuhtivate sõidukite puhul võtmetähtsusega. Tal lisab: „IAMTSi liikmena saame oma tehnoloogiat arendada koostöös teiste sama valdkonna liidritega üle kogu maailma. On väga oluline, et meie arendused ja testid on kooskõlas muu maailma sama valdkonna tipptegijatega. See tagab tulemuste ühilduvuse ja laiemad kasutusvõimalused tulevikus. Omalt poolt  pakume partneritele TalTechi unikaalset linnakut koos iseauto, 5G mobiilivõrgu jt innovatiivsete lahendustega uute tehnoloogiate katsetusteks ja valideerimiseks."

Koos TalTechiga liitusid alliansiga ka sellised autonoomsete sõidukitega seotud ettevõtmised nagu Der Verband der TÜV e.V, 3D Mapping Solutions GmbH, Humanetics Group ja Hulunbeier Flaming Creations Automotive Technology Co. Ltd.

Lisainfo: Raivo Sell, raivo.sell@taltech.ee

Laeb infot...