Tallinna Tehnikaülikool

Teisipäeval, 7. juulil lõppenud uute tudengite vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli tõi üle 9500 sisseastumisavalduse: bakalaureuseõppesse esitasid Eesti ning välisriikide kodanikud 6013 kvalifitseeruvat avaldust, magistriõppesse 3030 ning doktoriõppesse 471. Õppimaasumise bakalaureuse- ja magistriõppes on tänaseks juba kinnitanud üle 600 sisseastuja.

Enamikul bakalaureuseõppe erialadest saavad tehnikaülikooli sisseastujad peale õppekoha pakkumist  kinnitada oma õppima asumise sais.ee-s. Õppimatuleku kinnitamise tähtaeg on 15. juuli.

Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll: „Hea meel on tõdeda, et huvi kõrghariduse omandamise vastu on võrreldes eelmise aastaga kasvanud. Olenemata kõrgematest sisseastumislävenditest esitati tehnikaülikooli bakalaureuseõppesse sel aastal pea poole rohkem avaldusi kui möödunud aastal. Märkimisväärse hüppe on teinud eestlaste huvi jätkata õpinguid magistriõppes.“

Erialakatsetega bakalaureuse- ja magistriõppese sisseastujaid ootavad nüüd ees sisseastumiskatsed.

Popimateks erialadeks sel aastal on IT-süsteemide arendus, ärindus, ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine bakalaureuseõppes. Magistriõppes oli enim avaldusi sellistele õppeprogrammidele nagu juhtimine ja turundus, ärirahandus ja majandusarvestus, infosüsteemide analüüs ja kavandamine.

Doktoriõppes on uute tudengite vastuvõtt kolmel perioodil aastas – suvise vastuvõtu popimad valdkonnad on keemia- ja materjalitehnoloogia, ehitus ja arhitektuur ning majandus. Doktoriõppesse kandideerijatest on 25% on naised.

Sisseastumine jätkub Soome, Läti ja Leedu kodanikele TalTechi majandusteaduskonna I ja II astme õppeprogrammidele.

Laeb infot...