Tallinna Tehnikaülikool

1. septembril alustavas uues Tallinna Tehnikaülikooli rektoraadis alustab ettevõtlusprorektorina Sven Illing, kes on tuntud kui mentor ning investor idufirmade maastikul ja teadusmahukas ettevõtluses.

TalTechi uus rektor Tiit Land kinnitas, et 1. septembril alustab rektoraadis ettevõtlusprorektorina Sven Illing. Tiit Land lisas: „Otsustasin luua ettevõtlusprorektori ametikoha, et koostöös teadusprorektori ja õppeprorektoriga süsteemselt ja läbivalt arendada ülikoolis ettevõtlust, eesmärgiga siduda seda enam nii teadus- ja arendustegevusega kui õppetööga.”

"Soovin koos uue rektoraadiga kaasa aidata teadustöö majanduses rakendamisele ja ettevõtlikkuse toetamisele teadlaste ja üliõpilaste seas. Eesmärk on suurendada TalTechi tuge Eesti ettevõtete kõrgtehnoloogilisemaks muutumisel ning keerukamate toodete ja teenuste arendamisel, " sõnas Sven Illing. 


Sven Illing on alustavate tehnoloogiafirmade nõustaja ja investor, ärikiirendite GameFounders ja Buildit käivitaja. Ta on olnud Tartu linnavalitsuses ettevõtluse abilinnapea, Tartu Teaduspargi arendusdirektor ja tarkvarafirma kaasasutaja.


Sven Illing on kaitsnud teadusmagistri kraadi Manchesteri ülikoolis ning täiendanud end Londoni majanduskoolis ja Bocconi ülikoolis Itaalias. Tema bakalaureusekraad on kaitstud Tartu ülikoolis. Tema hobideks on mägironimine ning vastupidavussport.

Rektoraadis alustab 1. septembril teadusprorektorina Maarja Kruusmaa, õppeprorektorina jätkab Hendrik Voll.

Laeb infot...