Tallinna Tehnikaülikool

Vähe sellest, et Tehnikaülikooli võrkpallimehed pole kunagi varem Eesti Meistrivõistlustel finaali jõudnud, ollakse peale pühapäevast närviderohket 3:2 võitu finaalseeria võidust ühe mängu kaugusel.

Võrkpall emotsioon

Selver/TalTechi vastane, BigBank/Tartu, polnud enne tänavust finaalseeriat kaotanud mitte ühtegi EMV raames toimunud kohtumist. 18-0 oli siiani olnud nende saldoks ning arvestades TalTechi meeste senist ülimalt ebastabiilset hooaega, siis ei uskunud ka mitte kõige suurem omade poiste toetaja, et Tartule siit vastu võiks hakata.

Käes on 3. aprill ning reaalsus on see, et Selver/TalTech on nelja võiduni mängitavad seeriat juhtimas 3:0.

2. aprillil toimunud seeria kolmas kohtumine oli igas mõttes juba liikumas Tartu võidu poole - kolmas geim võideti kindlalt 25:15, oldi 2:1 geimidega ees ning neljandas oldi üle nii emotsionaalselt, mängupildilt kui ka skoorilt. Pealtvaatajate jaoks juba tundus, et peame Tartut kolmapäeval võõrustama 2:1 seeria eduseisus. Seisult 13:16 mängis TalTech võõrustajatega mitmeid järjestikuseid ning pikkasid pallivahetusi. Neli järjestikust punkti tõi meie meestele emotsioonid tagasi ning see oligi piisav, et tartlastele viimane nael kirstu lüüa. Neljas geim võideti 25:22 ning mäng viidi viiendasse, otsustavasse, geimi. Viiendas geimis suutis Tartu vaid kuni poolte vahetuseni meil järel käia, peale mida neile enam võimalust ei antud. 15:8 geimivõit TalTechile ning terve mäng 3:2.

Seeria neljas ning kodumeeskonna edu puhul ka viimane mäng peetakse kolmapäeval, 5. aprillil Tallinnas, TalTechi Spordihoones

"Tartu on põhimõtteliselt kaks viimast aastat kõik karikad ära võitnud ja meil on nüüd ka karikajanu päris suur," sõnas Selver/TalTechi diagonaalründaja Jan Markus Üprus
ETV-le antud intervjuus. "Mängin TalTechis neljandat-viiendat hooaega ja tahaks ka lõpuks mingisuguse karika endale võtta, lõpuks kulla ka ära võita. Selle poole pealt on terve tiim karikajanuline."

TalTechi võrkpallimeeskond ootab tervet ülikoolipere TalTechi Spordihoonesse, kolmapäeval kell 19. Eesmärk on selge - riputada meestele kaela kuldmedalid, oma enda toetajate ees.