Eesti inseneripedagoogika keskuse juhataja Tiia Rüütmanni edulugu ilmus rahvusvahelises mainekas kogumikus, mis tutvustab inseneriharidusega naisjuhtide karjääri ja kogemusi.

Eesti inseneripedagoogika keskuse juhataja Tiia Rüütmanni edulugu ilmus Rahvusvahelise Insenerihariduse Liitude Föderatsiooni IFEES ja Ülemaailmse Inseneridekaanide Nõukogu kogumikus „Rising to the Top“.

Insenerihariduse Liitude Rahvusvaheline Föderatsioon (IFEES) ja Ülemaailmne Inseneridekaanide Nõukogu (GEDC)  andsid välja 2020. aasta kogumiku „Rising to the Top“.  Kogumikus jagavad nimetatud organisatsioonide poolt välja valitud inseneriharidusega rahvusvaheliselt tuntud naisjuhid oma edulugusid ning kogemusi professionaalse edu saavutamisel. 2019. aastal ilmus sarja esimene kogumik.

Tänavu kutsuti Tiia Rüütmann kirjutama oma edulugu „Engineering Pedagogy: I did it my way“, et jagada kogemusi inseneripedagoogika valdkonna arendamisest Eestis.

„Rising to the Top“ kogumikes edulugusid jagavad inseneriharidusega naised esindavad tehnikaülikoole kõigilt kontinentidelt ja maailma erinevatest riikidest: USA, Kanada, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Portugal, Ühendkuningriik, Ghana, Lõuna-Aafrika, Vabariik, Tšiili, Brasiilia, Kolumbia, Ecuador, Türgi, India, Iraan, Jaapan, Austraalia, Malaisia, Hiina, jpt.

Ajal kui inseneriteadusi peetakse ikka veel meeste pärusmaaks, otsustab üha enam naisi insenerikarjääri kasuks.  Kogumik „Rising to the Top“ annab isikliku ja inspireeriva ülevaate kogemustest, mis on kujundanud inseneriharidusega naiste elu ja eduka karjääri. Edulugude jagamisega mitte ainult ei inspireerita naisinseneride järgmist põlvkonda, vaid antakse ka väärtuslik ülevaade nende ees seisvatest väljakutsetest ja avanevatest võimalustest.

IFEESi eesmärgiks on ülemaailmse insenerihariduse edendamine koostöös insenerihariduse liitudega ja teiste inseneriharidusest huvitatud organisatsioonide ning ettevõtetega. IFEES liikmeteks on nii juhtivad inseneriorganisatsioonid IEEE, SEFI, IGIP, ASEE, ABET, IACEE jpt, kui ka korporatsioonid Mathworks, Airbus, Boeing, Siemens, jt.