Transpordiamet ja Eesti Taristuehituse Liit kuulutavad välja neljandat korda konkursi insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna elutöö- ja inseneripreemiatele.

Aadu Lassi nimeline auhind

Kandidaate saab esitada kuni 8. septembrini. Käesoleva aasta laureaadid kuulutatakse välja 8. oktoobril.

Konkursi eesmärk on teedeinseneri elukutse propageerimine, erialase tegevuse ja väljapaistvate saavutuste väärtustamine ning teedevaldkonnale pühendunud ja selle arengut mõjutanud inseneride tunnustamine. Insener Aadu Lassi nimeline teedevaldkonna auhind antakse välja kahes kategoorias: elutööpreemia ja inseneripreemia.

Auhinnasaajad valib välja Eesti Taristuehituse Liidu ja Transpordiameti koostöös kokku kutsutud 9-liikmeline auhinnakomisjon, kuhu kuuluvad erialaliitude ja teedeehituse eriala õpetavate õppeasutuste esindajad ning nii avaliku kui ka erasektori esindajad.

Eelmisel aastal pälvis Aadu elutööpreemia Raimo Unt, kelle elutööks on aastatel 1988 - 2008 iseseisva Eesti Vabariigi teehoiu masinapargi moderniseerimise protsessi juhtimine, mille käigus vahetati välja nõukogudeaegne tehnika kvaliteetsemate lääne masinate vastu. Samuti spetsialistide koolitamine kursustel ja kutsevõistlustel.

Aadu inseneripreemia pälvis eelmisel aastal Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna Ida üksuse juhataja Anti Palmi, kes asus ametisse tööle 2009. aastal. Ta on osalenud mitmete suurte projekti elluviimise juures. Oluline teema, mida Palmi eest veab, on digitaalehitus. Tema jaoks on tähtis, et viimastel aastatel on 3D-projekteerimine jõudnud peaaegu kõigi projekteerijateni. Palmi oli üks Transpordiameti ja Eesti Taristuehituse Liidu koostööprojekti „Insenerid kooli“ algatajatest ning osaleb ka valdkonna kutsekomisjonis.

Inseneripreemia laureaadi preemia juurde kuulub auhinna skulptuur, mille on valmistanud skulptor Elo Liiv.

Aadu Lassi nimelisele teedevaldkonna auhinna lisainfo ja statuut: transpordiamet.ee/aadu-lassi-nimeline-teedevaldkonna-tunnustusauhind

Foto: Transpordiamet