Tallinna Tehnikaülikooli majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi doktorant-nooremteadur Triinu Tapver osaleb konkursil „Teadus 3 minutiga“. Konkursi raames avaldati populaarteaduslik artikkel tema uurimistööst portaalis ERR Novaator.

Triinu uurimistööst järeldus, et kuigi aktiivselt juhitud investeerimisfondid võivad pakkuda lühiajaliselt keskmisest kõrgemat tootlust, toetub see enamikel juhtudel fondijuhtide oskuste asemel õnnele.

Täpsemalt keskenduti töös Kesk- ja Ida-Euroopa aktiivselt juhitud aktsiafondidele. Kui jätta kõrvale 2008. aasta majanduskriisist tulenevad mõjud, selgus tulemustest, et vaid umbes 2% ehk kaks fondi 100-st on oskuslikud ja suudavad investorile pidevalt tuua turust kõrgemat tootlust. Kuid ligi 40% fondijuhtidest teevad niivõrd halbu otsuseid, et kõrgemat tootlust oleks võimalik saada täiesti juhuslikult, ilma oskuseid rakendamata.

Loe lähemalt teadusportaalist ERR Novaator: link. "Teadus 3 minutiga" konkursi  pidulik finaal toimub 5. veebruaril 2021.