Täna, 29. novembril külastavad Tartu Ülikooli Narva kolledži bakalaureuseõppe üliõpilased TalTechi Virumaa kolledžit, et teha koostööd üliõpilastega ning saada teada uusi interaktiivseid võtteid eesti keele oskuse arendamiseks.

TÜ Narva Kolledži tudengid külas Virumaa kolledžis eesti keele teadmisi saamas

TÜ Narva kolledži Keeled ja mitmekeelsus koolis ning Infotehnoloogiliste süsteemide arendamise erialade üliõpilased soovivad õppekäigul tutvuda kolledžiga, kohtuda üliõpilastega ning osaleda praktilisel loengul.

Kohtumine saab alguse ühises õppeaines “Akadeemiline kirjutamine eesti keeles”, kus Virumaa kolledži humanitaarainete töörühma juht, lektor Ingrid Prees teeb ülevaate Virumaa kolledžis õpitavatest erialadest ning humanitaarainete töörühma õppeainetest. Seejärel tutvustavad Virumaa kolledži lõpetajad oma lõputööd, mille kirjutamisel on nad Ingrid Preesi  õppeaines “Akadeemiline kirjutamine eesti keeles”saanud keelelist abi ja nõustamist.

Narva kolledži üliõpilased tutvustavad oma ülikooli ning Interaktiivse eesti keele õppe aine sisu. Interaktiivne keeleõpe on TÜ Narva kolledži õppekavas 2014. aastast alates. 2015. aastal muudeti nimetus Interaktiivseks eesti keele õppeks, et aine oleks üheselt mõistetav. See on vastastikku mõjutav suhtlus nii silmast silma kui ka e-kirjade, suhtlusportaalide kaudu. Õppeaine on mõeldud põhiliselt eesti keelt teise keelena õppivale tulevasele õpetajale. Ülesanded on A2-B1 ja B2-C1 keeletasemele, lisaülesanded eesti emakeelega õppijaile, puudujaile, meelelahutuseks. Õppeaines kasutatakse erinevaid meetodeid: koostööd, ümberpööratud klassiruumi, ajurünnakut, õppekäiku. TÜ Narva kolledži eesti keele õppejõu Enda Truboki sõnul toetab külaskäik üliõpilaste ootusi õppele.

Külaskäigu lõpetab praktiline loeng interaktiivsete võtete kasutamise kohta eesti keelt teise keelena õppivatele õpetajatele. Praktilisi näpunäiteid jagab Virumaa kolledži lektor ja TÜ Narva kolledži vilistlane Ingrid Prees.