EuroTeQ-i tudengisaadik Pille Leesmäe õpib Tallinna Tehnikaülikoolis rakenduskeemia ja geenitehnoloogia erialal ning selles uudisloos soovib ta välja tuua mõned välisriigis õppimise eelised ning tutvustada, kuidas EuroTeQ seda ägedat võimalust pakub.

etq

Välisriigis õppimine võib avada olulisi uksi töömaailmas. Välismaal õppides kasvab sinu iseseisvus ning mugavustsoonist väljumine annab sulle kindluse, et uutes olukordades hakkama saada. EuroTeQ annab võimaluse saada rahvusvahelist kogemust osaledes EuroTeQi õppeainetes, kus avaneb suurepärane võimalus tipptasemel õppejõudude ning uudsete meetodite abil teadmisi koguda.

Välisriigis õppimine annab unustamatu kultuurikogemuse ning tutvused. Avaneb võimalus kogeda elu teises riigis, proovida eksootilisi toite, kuulata kohalikku muusikat ja avastada erinevate riikide traditsioone. EuroTeQi õppeained viivad sind kokku tudengitega ning oma ala ekspertidega üle maailma. EuroTeQi partnerülikooli vahetusse minnes on sul võimalus kogeda midagi uut ja huvitavat ning lisaks aitab sind ka EuroTeQi stipendium.

Välisriigis õppimine annab võimaluse õppida võõrkeelt. Võõrkeele õppimine on alati kasulik ning välisriigis lihtsustab seda samas keeleruumis viibimine.  Igapäevane kokkupuude kohaliku keelega, suhtlemine ja isegi kohalikus keeles õppimine tähendab keele kiiremat ja tõhusamat omandamist. Enamus EuroTeQi kursusekataloogi ainetest on inglise keeles, mis arendab kindlasti nii lugemis-, kirjutamis- kui ka suhtlemisoskust.

Välisriigis õppimiseks on mitmeid põhjuseid. Olgu selleks elulookirjelduse rikastamine, kultuurikogemuse saamine või võõrkeele õppimine. EuroTeQi abil on võimalik segamatult jätkata õpingukava täitmist Eestis, samal ajal võtta laias valikus erinevaid õppeaineid täiesti oma õpingukavast väljaspoolt. Välisriigis õppimine on kindlasti elumuutev võimalus.

EuroTeQi 2023 sügissemestri kursusekataloogi ainetesse registreerimine algab juba 24. mail ning kestab 20. juunini. Kui sul on EuroTeQi kursusekataloogi kohta lisaküsimusi siis kirjuta julgelt Pillele: pille.leesmae@taltech.ee