Tallinna Tehnikaülikool

Seekordne tudengiorganisatsioonide viievõistlus, mis toimus 6. septembril TalTechi Linnakupeo raames, oli korraldajate jaoks märgilise tähtsusega - kohale tuli rekordarv võistkondi. Kokku võttis omavahel mõõtu üle 30 võistkonna ja osales 155 inimest. Viievõistluse üldvõidu võtsid Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilasesinduse noored "Paneme Peeneks", kes jätsid enda selja taha majandusteaduskonna "Majandusnunnud". 3.-4. kohta jagasid inseneriteaduskonna üliõpilaskogu "Seksikad Insenerid" ning IT-teaduskonna üliõpilaskogu "ITÜKi juhatus powered by 2 Minecraft Torches".

vfvfv
TalTechi viievõistlus 2024

Tänavuse aasta viievõistlus sai värskema sisu, sest mitu eelnevatest aastatest pärit populaarset võistlusala said uue võimaluse ning lisandus ka täiesti uusi. Esimeseks (ja ka kõige füüsiliselt nõudlikumaks) alaks oli sel korral "lesta-teate-takistus-hüdratsioonijooks", mille käigus pidid noored läbima ca 60m takistusraja, kandes samal ajal ujumiseks mõeldud lestasid. Jooks oli kokku pandud mitmetest erinevatest eelnevatel aastatel toimunud võistlusaladest.

Teisena toodi kavasse tagasi populaarne "munaheide", kuid munade asemel pilluti üksteise suunas seekord veepomme. Lisaks toiduraiskamise vähendamisele ja jätkusuutlikkuse tagamisele andis jahutav vesi kuumal reedesel päeval tudengite jaoks asendamatut värskendust.

Esimest korda viievõistluse kavasse kuulunud "naelajooks" pani proovile võistkondade kiiruse ja käelise täpsuse - noored atleedid pidid võistkonnana võimalikult kiirelt puidust paku sisse lööma ühe naela. Võistluse tegi keerulisemaks asjaolu, et igal tiimiliikmel oli võimalus naela lüüa vaid ühe korra, enne kui pidid jooksuga haamri oma kaaslasele toimetama.

Viievõistluse kõige suuremaks väljakutseks osutus sel aastal klassiõhtutel populaarsust kogunud "muusikalised toolid". Kui tavaliselt mängitakse seda mängu umbes 10 tooliga, siis seekord panid korraldajad korraga ringi tervelt 100 tooli, mille pärast võistlesid omavahel kõik 155 osalejat.

Viievõistluse lõpetas traditsiooniline kiirsöömine. Korraldajad otsustasid sel korral võistlejate soovidele vastu tulla ning tõid söömiseks kohale midagi eriti mõnusat - McDonald'si juustuburgerid, kokku 5 tükki inimese kohta. See tähendas, et paari minutiga tarbis iga võistleja tervelt 1500kcal.

Pika võistluspäeva lõpuks väljus võitjana TKTK Üliõpilasesindus, kes oma konkurentidele isegi võimalust ei jätnud, võites viiest alast kaks ning jäädes korra teiseks. Keskmiselt tugevate esituste ning kiirsöömise alavõiduga tõstsid end teisele kohale majandusteaduskonna noored ning 3.-4. jäid sõbralikult jagama INSÜKi ning ITÜKi noored. Rektori karika raames saavutas kõrgema koha siiski INSÜK, kes saavutas kahel korral teise korra.

Lõplikku edetabelit saate vaadata SIIT.

Rektori karika punktid

Alates tänavusest aastast on muutunud nii aktiivsus- kui ka võistluspunktide jaotamise süsteem. Selle kohta saab lugeda lähemalt SIIT.