Tallinna Tehnikaülikool

Reedel, 19. mail toimus tudengiprojektide võistlus ja üritus TalTech Sustainable Futures. Osalenud tudengid tegelesid kevadsemestri õppetöö käigus väljakutsete ja probleemidega, millele otsiti meeskondlikult lahendusi, et ühtlasi panustada jätkusuutlikumasse tulevikku. Kokku osales võistlusel 12 meeskonda neljast erinevast ainest (Ehitatud keskkonna iduettevõtlus, Ettevõtlus ja äri planeerimine, Sotsiaalne ettevõtlus ja techEstonia – Ettevõtliku riigi innovatsioonilabor), kokku 42 tudengit.  Suured tänud ainete õppejõududele ühinemast EuroTeQ Collideriga ja motiveerimast tiime üritusel osalema. 

wdsw

Tudengitiimide projekte hindas viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid: 

  • Karin Käär – TalTechi Kliimanutika Tuleviku Keskuse esindaja  

  • Triin Sakermaa – Tallinna Strateegiakeskus, Tallinna linna esindaja  

  • Joosep Perandi –  üliõpilasesindaja, TalTech üliõpilaskonna juhatuse esimees  

  • Ave Ungro – Kutsekoja oskuste süsteemi arendusjuht, TalTechi koostööpartnerite esindaja  

  • Karl-Kristo Vene - FlyDog Marine, TalTechi vilistlaste esindaja  

Parimateks ideedeks valiti: 4Evolution, TestWell ning Culinary Course

4Evolution – on End2End energiatõhusate lahenduste pakkuja, kes haldab kogu hoone renoveerimisprotsessi erinevaid etappe keskendudes energiatõhusust parandavatele lahendustele ning seeläbi muudab energiasäästlikumate eluruumide renoveerimistööd kättesaadavamaks rohkematele majapidamistele. 

Meeskonda kuulusid: Phil-Yannick Borkenhagen (Arvutisüsteemid, MA), Hamidreza Zarrinkafsh (Tehnikateadused, PhD) ja Dominik Beckers (Tehnikateadused, PhD). 

TestWell – aitab tervishoiu töötajatel vähendada üleliigsete/korduvate laborianalüüside sooritamise arvu, kontrollides varasemalt läbiviidud teste ning andes võimaluse eksisteeriva testi korral jätkata või katkestada protsess, et vältida lisakulutusi ja tagades sealjuures patisentide heaolu. Meeskonda kuulusid: Merit Marquis (E-tervis, MA), Laura Palling (E-tervis, MA), Johannes Theodor Kollist (E-tervis, MA), Tiina Soots (E-tervis, MA) ja Aleksandra Isabel Pillmann (täiendusõppur). 

Culinary Course – meeskond, kelle missiooniks on vähendada toidu raiskamist, õpetades läbi praktilise kokanduskoolituse lastele tervisliku toidu valmistamist ja mitmekesiseid eineid, kasutades samal ajal ka toitu, mis muidu raisku läheks. Meeskonda kuulusid: Merili Konik (Äriinfotehnoloogia, MA) ja Anna Prokofjeva (Äriinfotehnoloogia, MA). 

Publiku lemmikuks valiti tiim Safe Space, mis pakub privaatsust, turvalisust ja soojust üksikisikutele ümberasustamise käigus, kasutades kergelt hallatavaid ümbertöödeldavaid siseruumi-telke. Meeskonda kuulusid: Dushil Parshotam (Disaini ja tehnoloogia tulevik, MA), Taavi Ploompuu (Avaliku sektori juhtimine ja innovatsioon, MA) ja Ronne Sära (Avaliku sektori juhtimine ja innovatsioon, MA). 

3 võidutiimi said auhinnarahaks 650 eurot ja sõidavad TalTechi esindama EuroTeQi partnerülikoolide vahelisele võistlusele EuroTeQaThon, mis toimub 10.-12. juunil Tšehhi Tehnikaülikoolis Prahas.  Loe lähemalt kolme võidutiimi kogemuse kohta siit

Kui olete huvitatud EuroTeQ Collideris kaasa löömisest kas tudengi, õppejõu, ettevõtja või täiendusõppurina, siis anna sellest märku!

Lisainfo: ethel.praks@taltech.ee ja karl-erik.karu@taltech.ee

Vaata kõiki pilte!
Üritust saab järgi vaadata SIIT

Laeb infot...