28. veebruaril toimunud TalTechi Virumaa kolledži tudengivarjupäeval said gümnasistid ja kutsekoolide õppurid vahetult kogeda, kuidas toimub kolledžis õpe. Iga kohale tulnud õpilane sai osaleda koos mõne kolledži tudengiga loengutes ja praktikumides ning teha laboritöid.

Tudengivarjupäev Virumaa kolledžis 28.02.2024

Kolledži arukate süsteemide ja rakendusinfotehnoloogia tudeng Aleksander Deljatintšuki hinnangul oli tudengivarjupäev väga edukas.

„Minu tudengivari oli Madara Kuld Matsin. Näiteks pakkus talle huvi, miks valisin Virumaa kolledži ja just antud õppekava. Selgitasin, et kuna lõpetasin Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse tarkvaraarendaja erialal, oli mul valikut tegelikult teha üpris lihtne. Arutasime üheskoos ka muid teemasid - et kas õppimine kolledžis pole liiga raske ja muud taolist. Usun, et sain need kartused peletada ning loodetavasti on sügisest ta meie tudengite hulgas,“ rääkis Deljatintšuk.

Virumaa kolledži arendusjuht Anna Kaljusaare sõnul toimus tudengivarjupäev kolledžis juba neljandat korda.

„Gümnasistid saava tudengivarjupäeval vahetult kogeda, et õppimine Virumaa TalTechis on fun! Ning et siin omandatakse teadmised läbi praktilise kogemuse, mis tagab tulevikus kindla ja tasuva töökoha,“ märkis Kaljusaar.