1. oktoobril 2021 algas maailmanäitus EXPO 2020 Dubais, kus Eesti paviljonis tutvustatakse kõigile maailmanäituse külastajatele ka Tallinna Tehnikaülikooli teadustöid. Vaata videost, mida tähendab Tallinna-Helsingi digitaalne dünaamiline rohemudel Greentwins.

Tallinna Tehnikaülikooli teadlased töötavad välja linna rohelise keskkonna digitaalset kaksikut. See virtuaalne lahendus näitab, kuidas muutub linna taimestik aastate ja aastaaegade jooksul ning kuidas see mõjutab linna ökosüsteeme. "Roheline kaksik" näitab juba linnaplaneerimise ajal, kus on vaja rohkem varju suvise päikese eest, kus võib rohelus varjata liiklusmärke või kuhu kogunevad sügistuuled, kui puud on raagus. Nii on linnas puhtam õhk, hea elada ja mõnus olla.

Tuleviku linn algab TalTechist!