Ülemiste Citys avati ainulaadse kontseptsiooniga Rakett69 Teadusstuudiod, kuhu oodatakse igas vanuses huvilisi teadusvõistlusi pidama – just nagu armastatud telesaates Rakett69. Oma stuudioga on esindatud ka Tallinna Tehnikaülikool.

Rakett69 TalTechi stuudio

Tallinna Tehnikaülikoolil on Rakett69 teadusstuudios omanimeline stuudio, kus huvilised saavad aimu, mida kujutavad endast näiteks analüütiline matemaatika, materjaliteadus, robootika, programmeerimine jms. „TalTechist on välja kasvanud tänased suurimad innovaatorid ja leiutised. Ilma teaduseta neid aga ei oleks. Kuigi teadus on väga põnev, võib see noortele keeruliste selgituste tõttu jääda liiga kaugeks. Teadusstuudio on väga hea võimalus tekitada noortes huvi teaduse vastu ning näidata teaduse telgitaguseid,“ rääkis TalTechi brändijuht Diana Aljas. Ta selgitas, et TalTechi eesmärk on aidata kaasa teaduse populariseerimisele eelkõige just laste ja noorte seas, aga loomulikult ka kõigile teistele, kes soovivad teada, kuidas maailmas asjad pärisaelt toimivad.

Keskuse juhi Kristi Märtini sõnul on Rakett69 Teadusstuudiod eesmärgiks  inspireerida nii lapsi kui täiskasvanuid avastama põnevat teadusmaailma. “Kui seni on Rakett69 saadet olnud võimalik vaadata vaid televiisorist, siis nüüd saavad kõik soovijad põneva teadusvõistluse ise läbi teha,” selgitab Märtin. “Rakett69 Teadusstuudiod sessioonidele on oodatud grupid ning igale vanuseastmele on teadustoimetuse poolt koostatud sobiv programm, kus pannakse proovile osalejate teadmised, nutikus ja meeskonnatöö.”

“Meie hariduse kvaliteet määrab, millise kvaliteediga on meie tulevik. Ja seepärast on loodusest ja tehnikast arusaamine igal juhul kasulik ning tegelikult lausa vajalik,” lisab Aigar Vaigu, Rakett69 Teadusstuudiod üks idee autoreid ja asutajaid ning telesaate Rakett69 saatejuht.

Rakett69 teadusstuudio

Rakett69 Teadusstuudiotesse on oodatud ca 15-30 inimesest koosnevad grupid, näiteks klassid, ettevõtete meeskonnad, sünnipäevalised või muud seltskonnad. Gruppidele toimuvad 2-2,5-tunnised sessioonid, mis viiakse läbi Rakett69 stiilis võistlusena. “Meie juurde saavad tulla huvilised alates 7. eluaastast ning ülemist vanusepiiri ei olegi – loodame, et ka täiskasvanud armastavad ootamatuid väljakutseid, et seniseid teadmisi värskendada ning uusi asju juurde õppida,” sõnab Märtin. Tulenevalt kehtivast olukorrast on hetkel keskusesse oodatud 1.-4. klasside grupid, alates 7. maist saavad mõõtu tulla võtma ka perekonnad.

Rakett69 Teadusstuudiote algklasside sessioonide ülesanded on koostatud HK Unicorn Squadi meeskonna poolt, 7.-12. klasside ülesanded on loonud KVARK toimetus (Rakett69 telesaate ülesannete autorid). Kõik ülesanded on eelnevalt läbi testitud ja viidud vastavusse õppekavadega.

Rakett69 teadusstuudio

Kokku on keskuses neli eriilmelist stuudiot, mis varustatud vajaliku tehnikaga ning kus saab soovi korral ka muid sündmusi korraldada. Rakett69 Teadusstuudiote näol on tegemist ka Rakett69 telesaate koduga sel hooajal.

Rakett69 Teadusstuudiote asutajad on Taavi Kotka (HK Unicorn Squad) ning Aigar Vaigu (KVARK), kes leidsid Rakett69 saadet tehes, et nutikad teaduskatsed ning kaasahaarav teadusmaailm tuleks teha kättesaadavaks suuremale hulgale kui telesaade seda võimaldab.

Rakett69 Teadusstuudiote partneriteks on Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Teaduskool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool ning Superangel investeerimisfond, samuti Eesti Teadusagentuur.

Rakett69 Teadusstuudiod on elamuskeskus, kus viiakse gruppidele läbi põnevaid teadusvõistluseid. Keskus on avatud Valukoja 12, Ülemiste Citys Tallinnas E-R 9.00 - 20.30, L-P 11.00 - 18.00.

Vaata lisainfot www.teadusstuudiod.ee ja www.facebook.com/rakett69teadusstuudiod