Ülikeeruliste ülesannetega füüsikavõistlusel „Physics Cup – TalTech 2021“ on juba 999 osalejat 71st riigist. Uus ja selle aasta eelviimane ülesanne avalikustatakse juba pühapäeval. Tänaseks on lahenduse saanud 3 ülesannet.

TalTechi füüsikaolümpiaad

„Oleme väga positiivselt üllatunud lahenduskäikude paljususe üle. Näiteks komeedi orbiidi ülesandel ulatus õige vastuseni viivate erinevate lahenduskäikude arv mitmekümneni - seda poleks osanud oodata. 94-st õigest lahendusest publitseerisime kodulehel 13 parimat,“ ütles TalTechi olümpiaadiõppe peaspetsialist Päivo Simson.

„Hetkel on võistlusest osa võtmas neli eestlast, kellel on viimase kahe ülesande õige lahendusega võimalus tagada endale õppekoht TalTechis. Lahendades vähemalt ühe Physics Cup võistluse ülesande õigesti on võimalus kõigil osalejatel, olenemata riigist, saada TalTechi sisse eritingimustel,“ julgustas Simson noori osalema.

Võistlus on suunatud gümnasistidele ja tudengitele nii Eestis kui mujal maailmas. Võistlus on saavutanud ülemaailmse tuntuse tänu oma väga keerulistele ülesannetele.

Võistlus sai alguse detsembris ja kestab kokku viis kuud. Iga kuu avaldatakse physicscup.ee lehel uus ülesanne ning igal nädalal antakse lahenduse jaoks üks vihje. Eelviimane ülesanne avaldatakse 28. märtsil.

Võistlus toimub juba seitsmendat korda ning sellel on osalenud maailma parimad nutikad noored füüsikud, kellest on tänaseks saanud näiteks Cambridge’i, MITi ja CalTechi üliõpilased.

Rohkem infot ülesannete, lahenduste ja reeglite kohta leiab Physics Cupi kodulehelt www.physicscup.ee