28. jaanuari hommikul asus ligi 120 TalTechi tudengit teele Kääriku spordibaasi. Eesti üliõpilaste sportlik-meelelahutuslik mõõduvõtt Talimängud toimus juba kuuendat korda, osales ligi 800 tudengit 15 kõrgkoolist.

TalTechi tudengid noppisid 6 võitu, 4 teist ja 4 kolmandat kohta, kuid see kõige ihaldusväärsem, tulemuskarikas, jäi sel korral käeulatusest välja. Üldarvestuses saavutas TalTech 2. koha, jäädes vaid 30 punktiga alla pikalt valitsenud Tartu Ülikoolile.

Talimängude esimene päev algas meeleoluka rongkäiguga. Seejärel võistlesid omavahel kõrgkoolide rektorid, õppejõud ja maskotid. TalTechist võistlesid tublisti rektor Tiit Land, õppejõudude kategoorias Hendrik Voll, Sven Illing ja Hanno Tomberg ning maskotina muidugi Juulius Tipikas ise.

Esimesed poodiumikohad tulid meile käpikukorvpallis ja talijalgpallis, mõlemas 3. koht. Reede õhtu lõpetas Talimängude oodatuim ala, naiste mudamaadlus. Finaalis võitles TalTech (Britt Maiste) võimsalt TLÜ-ga ja lõpuks kuulutati mõlemad vinged naised võitjaks.

Laupäeva hommikul tervitasid tudengeid imeline päikseline ilm ja lumekuulid – tiim tiimi järel mindi vastamisi lumesõjas. TalTech armu ei andnud ja võimsalt võeti topeltvõit. Esikoht tuli järjest ka mitmel individuaalalal: meeste taliujumises (Peeter Rõbakov), pokkeris (Sten Kalder) ja naiste rahaviskes (Triinu-Liis Vaikmaa).

Talimängud
Ree lükkamine
Talikad 2
Teatesprint
Talikad 3
Lestajooks

Tänu heale talveilmale sai ka kummikuhokit üle pika aja järvejääl pidada – mida libedam, seda parem, eks! TalTechi tiim tegi tugeva soorituse ja saavutas TÜ järel teise koha.

Kääriku rannaplatsidel ootab võrkpallihuvilisi suvel pehme ja mõnus liiv, talvel aga põlvedeni lumi. Tudengeid talveilm ei seganud ja geimi lõpuks hakkas peaegu soe ka. Võimsat mängu näitas TalTechi tiim Haned, kes tuli läbi raskuste kaotusringist välja ja saavutas esimese koha.

Võrkpalli finaalmängudeks jõudis kohale ka Eestit tugevalt raputanud lumetorm Valter. Tormis toimuski päeva viimane, talimängudel debüüdi teinud ala – beach-ball. Osalejad mängisid rahvastepalli, seljas vaid lühikesed püksid ja T-särk. Rannamõnud missugused!

Laupäeva õhtu lõpetas väline 80ndate stiilis afterski, mis oli veel rajum kui lumetorm ise.

Kui sellel aastal Talimängudele ei jõudnud, siis ole mureta – juba 1.–3. juulil toimuvad Käärikul Üliõpilaste XXII Suvemängud!

talikad 4
Afterski pidu

Tipikate rattamatkaklubi sõitis Tallinnast Käärikule jalgratastega

28. jaanuaril viis Tipikate Rattamatkaklubi ülikooli, üliõpilaskonna ja oma klubi lipud jalgratastel Tallinnast Käärikule Üliõpilaste Talimängudele. Retkeks koguneti TalTechi ees juba kell 5.30 hommikul, teele asuti kell 6 ning Käärikule jõuti 21.30.

237 km pikkuse teekonna läbisid täies mahus TalTechi töötajad Hardi Selg ja Janar Küla ning vilistlane Taavi Piller. Kaupo Karja ja Hannes Vallimägi läbisid jalgrattaga üle 200 km, veel kuus ratturit sõitsid kaasa ning aitasid lippe transportida teatesõiduna. Retke toetas kolm saateautot.

Kogu tee transporditi jalgratastel kolme suurt lippu – TalTechi Üliõpilaskonna, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tipikate Rattamatkaklubi lippu. Kõigil jalgratastel olid spetsiaalselt arendatud hoidikud, et lippe kiiresti ühelt rattalt teisele tõsta.

Temperatuur oli sõidu jooksul nulli ümber ning kuigi teekonna esimesel poolel sadas uduvihma ja lörtsi, oli tuul igati soodne. Viimase 30 km jooksul raskendas sõitu teedelt koristamata paks lumepuder.

Talvine retk võimaldas kogeda kambavaimus midagi sellist, mida tavapäraselt ei tehta, panna proovile iseennast, oma talvist varustust ning katsetada distantse, mida varem poldud talvel ühe päevaga läbitud. Talve jooksul toimub ka üsna vähe organiseeritud rattaüritusi, seega oli see heaks vahelduseks muudele talvistele tegevustele. Grupp võeti Käärikul auavalduste saatel soojalt vastu, seejärel mindi sauna muljetama.

rattamatkaklubi