Tallinna Tehnikaülikool

Ülemiste City ootab huvilisi TalTechist kandideerima Ülo Pärnitsa stipendiumile, mille eesmärgiks on linnaku pikaajaline ja läbimõeldud areng. Tudengid, kellel on innovatiivne ja praktiline idee, mis aitab kaasa tuleviku linna Ülemiste City arengule, saavad endast märku anda, saates kiri katlin.onton@mainor.ee. Ülemiste City on valmis aitama linnaku poolt mõtestada ja sisustada, võimalusel toetab ka andmete ja ekspertteadmistega.

Ülo Pärnitsa stipendium

2022/2023 õppeaastal on tudengitel võimalus valida nelja erineva stipendiumi teemad vahel:

1) 24/7 keskkonna innovatsioon – keskendumine inimeste kaasamisele kogukonna loomisel ja arendamisel, näiteks:
a) töötada välja motivatsiooniskeem parkimiskohtadest loobumiseks ja jalgrataste/muude liikumisviiside kasutuselevõtu soodustamiseks, ideed vastavateks  planeeringuteks.
b) pakkuda välja kaasava linnaku põhimõtted, ideede rakendamise protsess ja kasutajaliidese vaade Ülemiste City kodulehel.

2) Roheteema: Erinevad motiveerivad lahendused, mis kutsuks linnaku ettevõtteid (mitte teadlikke, vaid ettevõtteid, kes ei tegele igapäevaselt jätkusuutlikkusega) käituma veelgi keskkonnasõbralikumalt. Lahendused võiks pakkuda keskkonnajuhtimise baasteadmisi sihtgrupi suunamiseks ning mida saaks linnaku arendaja kasutada lisaväärtusena Ülemiste City roheraportis.

3) Tervis: Inimese enda tervisejuhtimise tehnoloogilised võimalused, abivahendid, terviseäpid kui retseptiravimid, Ülemiste City tervisemudeli 3×3 rakendamise võimalused.

4) Andmed: Ülemiste City kui ökosüsteemi andmetest tulenevad uued teadmised ja väärtused.

Eelmise aasta stipendiumi võitja Jelena Kazak soovitab kõigil, kel vähegi huvi, stipendiumile kandideerida. „See on võimalusest haaramine – kui isegi öeldakse, et projekt ei sobi, siis vähemalt proovisid. Kui ei proovi, siis ei saa kindlasti. Iial ei tea, milline teema võib aktuaalne olla,“ kirjeldab ta. Peale rahalise toetuse annab stipendiumile kandideerimine ka võimaluse oma silmaringi laiendada ja luua arvukalt kontakte, sest linnakus on koos mitmed oma ala tipptegijad.

Loe Jelena kogemusest siit

Lisainfo ja kandideerimine

Laeb infot...