Madis Margus on ülikooli finantsjuht alates 3. jaanuarist

Margus 1
Madis Margus

Palun tutvusta ennast.

Hariduselt olen finantsist, õppinud Inglismaal Warwicki ülikoolis ja Rootsis Stockholm School of Economicsis. Naudin töötamist keskkonnas, mis soosib pidevat arengut ja koostööd. Vaba aja veedan peamiselt oma perega, kus on kasvamas kolm väikest last.

Milliseid kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?

Olen nõustanud ettevõtteid rahastamisküsimustes ning analüüsinud mitmesuguseid investeerimisprojekte ja äriplaane. Luminor pangas töötades puutusin kokku finantsanalüüsi ja -planeerimise, raamatupidamise, hangete, halduse, andmete ja aruandluse valdkondadega. Osalesin kahe panga liitmisel ja inimeste juhtimises läbi suurte struktuursete muudatuste üle kolme Balti riigi.

Mida tahad TalTechis finantsjuhina korda saata?

Anda võimendust ülikooli põhitegevustele läbi arukate rahaliste otsuste ja pakkuda organisatsioonile rahandusosakonna poolt efektiivseid ja kliendikeskseid sisemisi teenuseid ja partnerlust finantsküsimustes. Tahaks paika saada selgema pildi sellest, millesse ja kui palju me tahame edaspidi investeerida ning kuidas me seda rahastame. Ja loomulikult soovin tagada, et rahandusosakonnas oleksid jätkuvalt rõõmsad ja kõrgelt motiveeritud spetsialistid ja juhid.

Üks üllatus, mis uuel töökohal on olnud?

Kohati võtab avalikku sektorisse sisenedes bürokraatia jalge alt nõrgaks. Eriti kurb on näha, kuidas käivad avalike asutustega väärtust mitteloovad vaidlused. Olukorras, kus sisuliselt kõik mõistavad, et avalikku raha on kasutatud heaperemehelikult, tekib küsimus, kuidas on heaperemehelik kulutada sadu ametnike töötunde tähenärimisele.