Riina Uska on ülikooli kinnisvara arendusdirektor alates 6. detsembrist

Uska1

Palun tutvusta ennast.

Olen lõpetanud TPI tööstus- ja tsiviilehituse eriala ning pärast lõpetamist töötasin mõne aasta projekteerijana. 90ndate alguses, kui ehituses ja projekteerimises tekkis madalseis, kutsuti mind kaubandusse, kus mõne aasta möödudes võtsin üle kinnisvarahalduse ja -hoolduse.

Milliseid kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?

Mul on õnnestunud kinnisvara valdkonnas töötada koos soomlaste, lätlaste, rootslaste ja inglastega ning olen võtnud neilt üle parima, mida kasutan ka oma igapäevatöös. Oluliselt erinevama ja enda jaoks väga arendava kogemuse sain inglastest omanike Eestis olevat kaubanduskinnisvara arendades.

Veel mõni aeg tagasi vaadati pika pilguga, et mida naine selles „meeste maailmas“ teeb. Praegu tundub, et see oligi minu eeliseks ning kõik nn keerulised ja pealtnäha rasked projektid said sujuvalt valmis. Täna on see juba tavaline, et naine juhib ehitus- ja arendusprojekte.

Olen selgeks saanud, et pole olemas võimatuid või ületamatuid asju. Kõik on kinni suhtumises oma töösse, tiimikaaslastesse ja koostööpartneritesse.

Mida tahad TalTechis kinnisvara arendusdirektorina korda saata?

Mul on ääretult hea meel, et TalTechi kollektiiv on mind nii südamlikult vastu võtnud. Mäletan, kui olin siin koolis üliõpilase rollis, kui seisin õnnelikult lõpuaktusel, lilled süles. Võimalus anda oma panus ülikooli arengusse on minu jaoks mitmes mõttes oluline. Olen siit saanud hea ja tugeva vundamendi, nüüd saan aidata rajada juba sõna otseses mõttes uusi vundamente. Tööülesanded on paigas, suunan oma energia nende täitmisele.

Soovin, et lisaks põnevale tööle suudaksime hoida meeskonna tugeva ja ühtsena, märkaksime ja hooliksime. Mind ümbritsevad targad ja kogenud inimesed. Usun, et koos suudame liigutada mägesid. Esimesed päevad oma uue tiimiga näitasid, et ülikooli püstitatud eesmärk „TalTech 2035 kliimaneutraalseks“ on küll keeruline, kuid mitte võimatu ülesanne. See on paras väljakutse mitte ainult kinnisvaraosakonnale, vaid kogu koolile ja tähendab järgmiste aastate jooksul väga tihedat koostööd ülikooli kõigi osapoolte vahel. Hindan kõrgelt oma ala spetsialiste ning usun, et koos töötades jõuame selle eesmärgini.

Üks üllatus, mis uuel töökohal on olnud?

Suure üllatusena tuli ülikoolis töötades saadav puhkusepäevade arv, mis on oluliselt erinev võrreldes erasektoriga. Kui muidu olen kiire kohaneja, siis sellega harjumine läheb ilmselt pikemalt.