Kaire Uusen on ülikooli teaduskommunikatsiooni juht alates 12. juulist.

Kaire Uusen

Palun tutvusta ennast.

Lapsena kirjutati mu nime tihti valesti – kord olin isegi Puuseen! Minus ongi mitu erinevat inimest. Loominguline ja ratsionaalne. Kiire, aga mõningaid asju võin oodata aastaid. Kunstiarmastaja, aga ülikoolis õppisin majandust. Riigiametnikuna kirjutasin seaduseelnõusid, ajakirjanikuna ka suhtelugusid. Olen linnas sündinud ja kasvanud, elan kaasa tehnoloogia arengule, aga naudin, et oskan vikatiga heina niita, käsitsi lehma lüpsta, vaipu kududa.

Milliseid kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?

Olen olnud riigiametnik, ajakirjanik, toimetaja ja tegevtoimetaja, teinud kommunikatsiooni ja turundust, korraldanud üritusi ning õpetanud noori ja ametnikke. Väga palju on kaasa võtta meediast, kus töötasin ligi kakskümmend aastat ja mida võiks võrrelda lõputu maratoniga sprindi tempos. Teaduskommunikatsioonis pean tähtsaks oskust näha suurt pilti, samas märgata detaile, vaadata asju erineva nurga alt, leida olulisi seoseid – ja mitte kunagi unustada seejuures inimest!

Mida tahad TalTechis korda saata?

Kui saaks teadusmaailma tuua inimestele lähemale, võiks rahul olla. Et meie ülikoolist, teadlastest ja nende teadustöödest kirjutataks veel rohkem, sh päevalehtedes, persoonilugudes, populaarsetes ajakirjades. Juba tuttavad teadlased, kes räägivad huvitavalt oma teadustööst, mille tulemused puudutavad ju kogu ühiskonda, panevad ennast kuulama. Siit jõuab edasi kogu ühiskonna harimiseni, ka noorte ja vanadeni, sh skeptikuteni, kes peavad tehnoloogiat võõraks ja kaugeks või teadust suureks jamaks või lausa propagandaks.

Üks üllatus, mis uuel töökohal on olnud?

Üllatab, et TalTech peidab endas ka mitmeid tuntud loomeinimesi. Avastasin, et minu lähedal istuv IT-töötaja on tegelikult tuntud kirjanik, luuletaja ja telesarjade stsenarist, kes avalikus elus esineb teise nime all.