Aet Karolin on alates 1. jaanuarist eksami- ja olümpiaadikooli juht.

Foto: Karl-Kristjan Nigesen

Aet Karolin

Tutvusta ennast, palun.

Olen Tallinnas sündinud, kasvanud ja koolis käinud. Kirjaliku tõlke magistrikraad on Tallinna Ülikoolist, aga kaheksandat aastat Tehnikaülikoolis töötades tunnen end väga koduselt ja hästi. Minu suurimaks kireks on inimesed ja loodus – mõlemad pakuvad ammendamatut avastamisrõõmu.

Millistest varasematest töö- ja elukogemustest uuel töökohal kasu on?

Kunagisest töökogemusest president Lennart Meri sekretärina olen kaasa võtnud veendumuse, et tööd tuleb teha mõistusele lisaks alati ka südamega. Edu aluseks pean head meeskonnatööd ning hoolimist. Isiklik elukogemus kahe täiskasvanud poja emana on andnud taustateadmisi koolielust ja sellest, mis noori kõnetab.

Mida tahad eksami- ja olümpiaadikooli juhina korda saata?

Senine hea töö peab jätkuma, ajaga tuleb kaasas käia ja olla avatud uutele tuultele Eesti hariduses. Annan endast kõik, et meie ülikooli maine paraneks veelgi ja üha rohkem koolinoori leiaksid tee meie majja. Veel soovin, et meie meeskonna liikmetel jätkuks jaksu ja indu.

Üks üllatus, mis uuel positsioonil on olnud?

2020. aasta märtsis, kaks nädalat pärast seda, kui olin saanud juhi kohusetäitjaks, algas kogu maailma elu pea peale pööranud koroona tõttu eriolukord ka Eestis. Positiivseks üllatuseks oli, kui paindlikud ja mõistvad olid selles olukorras meie kursustel osalenud õpilased, nende vanemad ning muidugi meie õpetajad ja minu kolleegid.