Reet Pärgmäe on alates 1. jaanuarist ettevõtlusosakonna juht.

Foto: Karl-Kristjan Nigesen

Reet Pärgmäe

Palun tutvusta ennast.

Hariduse olen omandanud Tartu, Helsingi ja Konstanzi ülikoolides, kus spetsialiseerusin andmekaitsele ja tehnoloogiaõigusele. Mul on olnud õnn ja võimalus olla osaline Eesti Euroopa Liiduga liitumise ja e-riigi ülesehitamise juures ning tegeleda tööalaselt nii rahvusvaheliste suhete arendamise, andmebaaside analüütika, intellektuaalomandi kaitse kui ka finantsjuhtimise küsimustega. Olen positiivne ja lahendustele orienteeritud inimene, lumelaudur, surfar, rändur, ettevõtja, kolme pojaga pereema ja lähiplaanides ka adventure mootorrattur.

Millistest varasematest töö- ja elukogemustest uuel töökohal kasu on?

Tõenäoliselt on see kombinatsioon õigusharidusest, avaliku sektori tundmisest ja ettevõtluskogemusest. Aja jooksul õpitud kannatlikkus, süsteemsus ja põhjalikkus on igati toeks ja teevad projektide õnnestumisel suurt rõõmu.

Mida tahad ettevõtlusosakonna juhina korda saata?

Kui Tiit Land õppeaasta alguses rektorina ametisse nimetati, oli tema esimeseks sooviks suurendada Tehnikaülikooli rolli Eesti ettevõtluse arendamisel, ettevõtlikkuse kasvatamisel ja innovatsiooni loomisel. See on missioon, mida me oma meeskonnaga oleme asunud ellu viima: soovime pakkuda teadlastele tuge teadustöö tulemuste tuvastamisel, kaitsmisel ja turustamisel selleks, et need tulemused äriks teha ja ühiskonda viia. Soovime arendada teadmuspõhist ettevõtluse ökosüsteemi ja edendada ettevõtlikkust väärtustavat kultuuri ülikooli sees.

Üks üllatus, mis uuel positsioonil on olnud?

Eks ma ju teadsin, mis koha ma vastu võtan, seega üllatusi ei ole otseselt ette tulnud. Samas on mind üllatanud, kui ägedad inimesed selles valdkonnas tegutsevad ning kui lahedaid projekte on valdkonna arendamiseks võimalik taotleda ja ellu viia.