Avalikustatud on esmakordne digiformaadis eestikeelne õpik viljakuse teemal aadressil www.viljakusest.ee.

Õpik on algselt mõeldud kooliõpilastele, kuid kuna viljakuse teemat koondavat eestikeelset materjali napib, sobib see tutvumiseks kõigile huvilistele olenemata vanusest.  Lisaks tekstide ja videotega tutvumisele on võimalik oma teadmisi testida ka OPIQ.ee ülesannetekogu abil.

Viljakusest.ee digiõpik on loodud tasuta kasutamiseks vähemalt 2023. aasta lõpuni, seda nii veebilehena kui ka opiq.ee keskkonnas avaldatud ülesannetena.

Digiõpiku eestvedajaks on Digitar Interactive OÜ, kuid kaasatud on spetsialiste viljatusravikliinikutest ja teistest meditsiiniasutustest ning erinevaid koolitajaid. Oma panuse sisuloomesse on andnud ka TalTechi keemia ja biotehnoloogia instituudi dotsent ja reproduktiivbioloogia uurimisgrupi juht Agne Velthut-Meikas.

Viljakusest