Kümme TalTechi lõpetajat meenutavad oma  tudengielu parimaid hetki. Osa on seotud konkreetsete sündmustega, aga paljud head mälestused tulevad lihtsalt aktiivne olemisest, organisatsioonides tegutsemisest, ürituste korraldamisest, õppimise kõrvalt mujalgi aktiivne olemisest. See on hea nõu ja õppetund kogu eluks: alati tule, tegutse ja osale, see teeb iga kogemuse paremaks.

Meenutused kogus kokku Kristiina Kuusemets | Fotod: erakogud

tudengid avalöögil

Engel-Mari Mölder, avalik haldus ja riigiteadused

Avalöögi Orienteerumise korraldamist võin pidada enda ülikooliaja üheks ägedamaks mälestuseks – unustamatult vinge atmosfäär, fun ja suurepärane tiimitöö ning ülimalt tegus päev! Väga vahva oli tervitada rebaseid ja korraldada neile üks seiklusrohke elamus. Orienteerumisega sain võimaluse saata korda midagi suurt ja jagada teistegagi seda emotsiooni, mida tudengielu pakub.

Märten Puust j retro disko

Märten Puust, tootearendus ja tootmistehnika

Ühte mälestust valida oleks patt, aga Tudengimaja sees, peal ja ümber sai enamik mälestusi loodud. Mistahes pähe ka ei tulnud, võis kindel olla, et seal leidub inimesi, kellega mõtted reaalsuseks teha. Omamoodi loomeinkubaator. Pildil Retro Disko.

Emilia Earl

Emilia Earl, õigusteaduse tudeng

Esimesel ülikooliaastal oli meil paar keerulist kursust, eriti IT, kus pidime kodeerima. Ma mäletan, kuidas veetsin tunde oma sõbra Abdiga, üritades aru saada, miks meie kood syntax error’it näitas. See oli üks mu ülikooli parimaid perioode, kuna tänu sellele leidsin endale sõbra kogu eluks, ja kuulen ikka veel, kuidas me koodi parandada püüdes meeleheitlikult naersime.

tudengid IT Kolledži maskotiga

Emily Joy Krohn, IT-süsteemide arendus

Ülikooliajast jäävad meelde mitmed vahvad üritused ja koosviibimised kaastudengitega – eriti IT-teaduskonnast. IT Kolledži maskott Tux on ja jääb minu lemmikuks pingviiniks, sest temaga kokku puutumine muudab inimesed naljakamaks ja veidramaks. Kui Tux tuppa astub, on miskipärast kuskilt kaugelt kuulda manamist – IT, IT, IT.

INSÜK

Heleene Pak, materjalitehnoloogia

Üheks ägedamaks ja paremaks otsuseks minu ülikooliaastatel oli liituda INSÜK-iga, kus sain nii ise osaleda kui ka korraldada lahedaid üritusi. Kindlasti tõstaks esile sellise ürituse nagu BRICO, kus mul oli au osaleda kolm aastat korraldajana ning tänu millele leidsin uusi tutvusi ja sõpru.

Aivar Kamal

Aivar Kamal, rahvusvaheline ärikorraldus

Minu kõige säravamad mälestused on seotud fantastilise üliõpilasesindusega, millega liitusin esimese kursuse lõpus ning arvan, et see äge otsus oli mu enesearengu hüppelauaks. Täiendasin oma oskusi ja teadmisi mitmesugustes eluvaldkondades, veetsin lõbusalt aega teiste tudengitega, käisin pidudel ja väljasõitudel, sain tuttavaks toredate kolleegidega ja tegime üheskoos silmapaistvaid projekte kogu tudengkonnale. See nimekiri tegevustest on lõpmatu ja mul on hea meel, et saan ka järgmisel aastal üliõpilasesinduses jätkata. Leian, et nii üliõpilasesindus kui ka tudengiorganisatsioonid on kohad, kuhu peab kunagi jõudma iga tudeng, sest ilma selleta ei ole tudengielu nii mahlakas ja uhke.

Kadri Jürissaar jt Kuljuse tantsijad

Kadri Jürissaar, materjalitehnoloogia

Üks vahva sündmus oli ülikooli 101. aastapäeva linnakupidu, mis lõppes leiutajate laulupeoga. Üritusest võttis osa ka rahvatantsuansambel Kuljus, kes tantsis ülikooli kooride ja orkestri saatel. Pärast tantsimist olid valged sukad mudased, villased seelikud vihmast niisked ja vähemalt ühe kuue küljest oli nööp lahti tulnud, aga need väikesed mured ununesid kiiresti. Meelde jäi hoopis peol tekkinud emotsioon, mida jagus kogu järelpeoks ja ka järgmisteks päevadeks.

Merilin Köörna

Merilin Köörna, juhtimine ja turundus

Tudengielu on olnud tänu TalTechis tegutsevatele tudengiorganisatsioonidele tõeline seiklus. Õpingute kõrval olen saanud ennast proovile panna projektide juhtimises, ürituste korraldamises, organisatsiooni juhtimises ning saanud rohkelt teadmisi ja oskusi. Olen tänulik meie ülikoolile, BEST-Estoniale ja TalTechi Üliõpilasesindusele, kes on mind sellel teekonnal palju õpetanud ja juhendanud ning pakkunud mitmesuguseid võimalusi enesearenguks. Viis aastat õpinguid ja tudengiaktivismi saab juuni lõpus läbi, kuid võin öelda, et need olid kõige vingemad aastad mu elus. Kindlasti hakkan igatsema meie ülikooli, aktiivseid tudengeid ja väljundeid, mida ülikool lisaks õpingutele pakkus.

Lars Asi sõprade ja vanaemaga vanaema maja ees

Lars Asi, IT-süsteemide administreerimine

Minu üks parimaid tudengielu mälestusi on Geeks On Wheels tuuri korraldamine 2019. aasta kevadel. See oli minu esimene suurem projekt ja väga edukas suuresti tänu võrratule meeskonnale. Geeks On Wheels ise on MTÜ, mis korraldab aastas kaks ühenädalast tuuri, kus tudengid käivad peamiselt väiksemates Eesti koolides ning viivad läbi peamiselt IT-teemalisi töötube. Tuur oli vägev road trip sõpradega, päeval sai palju tööd teha õpilastega ning õhtuti sõpradega lõbutseda ja rääkida kõigest, mis päeval toimus. Tuur oli lahe ka seepärast, et osales tudengeid mitmest teaduskonnast ja nii TÜ-st kui ka TalTechist. Pilt on tehtud minu vanaema juures, kus tegime päevaks pausi, et eesootavate koolide jaoks uut jõudu koguda.

Mattias Kitsing

Mattias Kitsing, elektroenergeetika ja mehhatroonika

Olles juba aastaid olnud tudengielu fotograaf, on üllatavalt vähe pilte kogunenud pildistajast endast. Siiski võtab see augustiöö jäädvustus hästi kokku mentaliteedi, millega peaks tudengiaastaid mööda saatma – ära võta elu liiga tõsiselt!