Äsja algas kevadsemestri vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) avatud õppesse. Õppida saab inseneeria, infotehnoloogia, majanduse, loodusteaduste ning merenduse valdkondades. Vastuvõtt toimub ilma konkursita, kuid õppima asumiseks on vajalik vähemalt keskharidus. Kuus põhjust, miks jälle ülikooli minna:

1. Sa tahad paremini aru saada, kuidas… Oled hea juht, aga tahaksid rohkem teada digiarengutest, et neid oma organisatsiooni jaoks ära kasutada? Oled hea leiutaja või meisterdaja, aga tahad rohkem teada turundusest või raamatupidamisest, et oma ideed ja oskused teenima panna? Selmet mõelda „See ei ole minu eriala, ma ei tea sellest midagi!“, tasub vajalikku valdkonda tundma õppida.

2. Sind köidavad paljud asjad. Õppisid kirega muusikaajalugu, aga e-riik tundub sama huvitav? Disainimine on tore küll, aga tahaks ise oma kätega ka mõne masina valmis teha? Oled kogenud insener ja tahaksid nüüd saada ka tehnikaõpetajaks? Avatud ülikool ootab!

3. Su eriala ei paku enam midagi uut. Kui oled oma erialast kõik välja võtnud või sellest lihtsalt tüdinenud, siis pole ju mõtet mugavustsoonis pikutada. Ära lase eelmistel huvidel defineerida tänast sind. Pane end proovile uuel alal ja ära mõtle sellest kui „uuest algusest“, vaid ikka edasiminekust – vanad teadmised ja saadud kogemused jäävad ju ka kõik alles.

4. Su eriala ei paku enam töökohti. Tehnoloogia arenguga ja digitaliseerimisega kõikvõimalikes valdkondades on ajalukku jäänud ja veelgi jäämas suur hulk ameteid, aga sellest pole midagi – sama suur hulk uusi ameteid on asemele tulnud.

5. Su ajul on vaba aega. Kui oled mitte ülearu hõivatud, kasuta vaba aega õppimiseks. Valides võid lähtuda enda hobidest ja õppida lihtsalt lusti pärast, aga võid ka täiendada erialaseid teadmisi või õppida selgeks uue ameti. Just nii tegid paljud eestlased majanduslanguse ajal – kui tööd ei olnud, aga aega oli, investeeriti endasse.

6. Sa otsid uusi tutvusi ja kogemusi. Õppida võib ka kodus raamatuid lugedes või internetis loenguid kuulates, kuid eraldi väärtuse pakuvad õpingud koos teiste tudengitega – uued tutvused ja kogemuste jagamised lisavad õpitule uusi vaatenurki ja ühisüritused jäävad meelde terveks eluks.

Girl writing her study.

Kõik muidugi ei suuda või tahagi kogu haridusteed uuesti ette võtta. Avatud õpe on sobilik ka töötavale inimesele, kes soovib õppida endale sobivas tempos ja mahus: võib läbida kogu bakalaureuse- või magistriõppekava; võib otsida koolitusi ja kursuseid ükshaaval; võib koostada endale individuaalse õpingukava, valides huvipakkuvaid aineid ühest või mitmest erinevast õppekavast; õpihimulisi ootavad ka keelekursused ja lisaerialad.

Avatud õpe on tasuline, kuid heade õpitulemuste korral on võimalik kandideerida tasuta üliõpilaskohale.

Nõustamine ja vastuvõtt toimub TalTechi avatud ülikoolis (U06 õppehoone, ruum 310), Ehitajate tee 5, Tallinn. Vastuvõtt avatud õppesse kestab kuni 28. jaanuarini, mil algab ka õppetöö esimene nädal.

Lisainfot leiab veebilehelt: www.taltech.ee/avatud-ope
#jälleülikool