TalTechi Virumaa kolledži Virumaa digi- ja rohetehnoloogiate innovatsioonikeskus (ViDRIK) ning Jõhvi Kesklinna Kool teevad koostööprojekti nutika kasvuhoone loomiseks ja integreerimiseks õppeprogrammi.

ViDRIKu ja Jõhvi Kesklinna kooli koostööprojekt "Nutikas kasvuhoone"

Projekti eesmärk on luua interaktiivne õppevahend, mis võimaldab teoreetilisi teadmisi praktikas rakendada. Nutikas kasvuhoone on varustatud uuendusliku FarmBoti robotiga, mis automatiseerib taimede istutamist, kastmist ja hooldamist ning millele on lisatud ka kompostimine.

11. märtsil toimus TalTechi Virumaa kolledži arendusinsener Mihhail Derbnevi juhendamisel Jõhvi Kesklinna Kooli õpetajatele suunatud teavitusüritus, kus anti ülevaade nutika kasvuhoone võimalustest ning arutati nutika kasvuhoone integreerimist õppeprogrammi.

ViDRIKu ja Jõhvi Kesklinna Kooli kohtumine teemal "Nutikas kasvuhoone"

Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus. ViDRIKU poolne projektijuht on Heiko Põdersalu ning projektimeeskonda kuuluvad Mihhail Derbnev, Sergei Pavlov ja Sergei Ponomar.