TalTech Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht andis Ida-Virumaa aasta ettevõtjate tunnustusüritusel üle auhinna laureaadile Enefit Powerile nominatsioonis Ida-Viru aasta rohepöörde tegu 2021.

VK_Enefit
TalTech Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht andis üle auhinna Enefit Poweri juhile Andres Vainolale Ida-Virumaa 2021. aasta rohepöörde teo eest.

2. detsembril 2021 Jõhvis toimunud maakonna tunnustusüritusel otsustas žürii anda välja eriauhinna Eesti Energia kaevandusi, õlitehaseid ja elektrijaama haldavale Enefit Powerile, kes on elektri tootmisel suures ulatus kasutusele võtnud väheväärtuslikku ja jäätmepuitu, kasutab järjest enam elektri tootmiseks uttegaasi, on vähendanud märkimisväärselt fossiilse kütuse põletamisel tekkiva CO₂ kogust ning on rajamas uut keemiatehast eesmärgiks toota tulevikus keemiatööstustele toorainet CO₂ vabalt kasutades ära erinevaid jäätmeid nagu plastprügi ja rehvijäätmed.

"Ajal, kui mitmed inimesed ja ettevõtted alles mõtestavad enda jaoks lahti rohepööret, on Ida-Virumaal ettevõte, kes on liikunud pikkade sammudega rohelisema Eesti poole. Enefit Power on ettevõte, kellel on valmisolek ühendada teadlaste kompetents, töötajate tehnoloogilised võimekus ning liikuda väärtusahelas kõrgemale tasemele,“ märkis kolledži direktor Mare Roosileht. Tema sõnul tegelevad ka Tallinna Tehnikaülikooli teadlased rohepöörde teemadega juba pikka aega ning seetõttu on märgilise tähendusega, et just Virumaa kolledži esindajal oli au tunnustus üle anda.

Tunnustuse kategoorias sooviti väärtustada ettevõtet, kes on keskkonnamuutustega kiiresti kohanedes arenev, on uuendanud edukalt oma ärimudeli ning võtnud kasutusele uudse tehnoloogia või rakendanud oma tegevuses lahendusi, mille tulemusena tõhusam ressursside kasutus ja negatiivne keskkonnamõju vähendamine.

Varem on Ida-Virumaa ettevõtete tunnustusüritusel pälvinud 2017. aastal Virumaa kolledž Ida-Viru aasta ettevõtjate sõbra tiitli.

Konkurssi Ida-Virumaa ettevõtete tunnustamiseks korraldavad Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Jõhvi esindus, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, SA Ida-Viru Tööstusalade Arendus, Europe Direct`i Jõhvi kontaktpunkt ja Ida-Virumaa ajaleht „Põhjarannik“. Konkursi eesmärk on väärtustada ettevõtlust ja ettevõtlikkust Ida-Virumaal.