9. detsembril 2021 Pärnus toimunud Eesti Teadushuvihariduse Liidu koostöökonverentsi tunnustusüritusel anti neljast kategooriast ühes välja tunnustus TalTech Virumaa kolledžile loodus- ja täppisteaduste valdkonna viimaste aastate ettevõtmiste eest.

VK_tunnutus2021
Kolledž on korraldanud teaduslaagreid kastis kolmel koolivaheajal kokku 240-le peamiselt Ida-Virumaa 1.-6. klassi õpilasele.

Tunnustust väärisid TalTech Virumaa kolledži teaduskastid, mida hakati koolivaheaegadel välja saatma otse lastele koju. Kastis on viis tegevusülesannet vahendite ja tööjuhenditega. Õpilastel tuli kasvatada soolakristalle, meisterdada molekulide mudelid, õppida kommide peal matemaatikat, panna kokku robotkäsi, tolmurobot ja igiliikur ning tekitada pudelisse ookean. Lisaks on ülesannete koostajad teinud kõikide ülesannete videojuhendid.

„Seni oli korraldatud teaduslaagreid kolledži ruumides, kuid pandeemiast tingituna tuli leida uusi teaduse populariseerimise viise. Teaduskastide vastu on olnud suur huvi ning ühe korraga välja antavat 80 kasti leiavad omaniku vähem kui 10 minutiga,“ märkis kolledži turundus – ja kommunikatsioonijuht Annely Oone.

Kokku on kolledž korraldanud teaduslaagreid kastis kolmel koolivaheajal kokku 240-le peamiselt Ida-Virumaa 1.-6. klassi õpilasele.

„Lastele meeldivad avastamisrõõmu pakkuvad ülesanded, kus seade tuleb endal kokku panna ning tööle saada. Teaduskastis olevad ülesanded on pakkunud avastamisrõõmu mitte üksnes õpilastele, vaid ka nende vanematele ja õdedele-vendadele,“ lisas kolledži teadus- ja tehnikakooli juht Küllike Kullerkupp.

Tehnikaülikooli Virumaa kolledž on korraldanud kooliõpilastele teaduslaagreid juba 10 aastat. 2012. aastal pälvis kolledž tunnustuse „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija 2012“. Teaduslaagrite läbiviimist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt programmi "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekti "Ida-Virumaa PATEE 2019-2023" raames.

Eesti Teadushuvihariduse Liit tunnustas koostöökonverentsil loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia (LTT) valdkonnas tegutsevaid säravamaid tegijaid kokku 4 kategoorias. Tunnustamise eesmärk on tuua esile need inimesed või asutused, kes on panustanud loodus- ja täppisteaduste ja tehnoloogiavaldkonna jätkusuutlikusse arengusse, tegevusse ning avaldada neile austust ja tänu.

Lisainfo: Annely Oone, annely.oone@taltech.ee, tel 521 0802