Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledž saadab 40-le Ida-Virumaa lapsele talviseks koolivaheajaks teaduslaagri tegevused kasti sees koju.  

Virumaa kolledž korraldab põhikooli õpilastele 22.-26. veebruaril 2021 teaduslaagri. Sarnaselt sügisvaheajale saadetakse kasti sees 5 tegevusülesannet vahendite ja tööjuhenditega lastele koju. Õpilastel tuleb meisterdada kaleidoskoop, Goldbergi masin ja masina mehhanism, kirjutada salakirja, ehitada robot, uurida värvide segunemist ja seda, kuidas magnetid toimivad. Tegevuste juhendajad on koostanud kõikide ülesannete videojuhendid. Lisaülesandena lahendavad osalejad ettevõtlusülesannet. 

„Sügisel võtsid lapsed ja vanemad uues formaadis teaduslaagri väga hästi vastu. Soovisime, et ka sel korral viiruse levitu tõttu ei peaks teaduslaagrid ära jääma ning saadame taas arendavaid tegevusi lastele kasti sees koju,“ ütles Virumaa kolledži kommunikatsioonijuht ja laagri korraldaja Annely Oone. Ta lisas, et uues vormis teaduslaager on tõestanud, et kasti sees ülesannete koju saatmisel saab laagritegevustes osa kogu perekond. 

Teaduslaagri kaks rühma täitusid 45 minutiga. Osalejaid on laagris Kiviõlist, Kohtla-Järvelt, Jõhvist, Narvast, Sillamäelt, Mäetaguselt ja Iisakust.  

Teaduslaagri tegevuste lisainfo: https://www.taltech.ee/teaduslaagrid  Teaduslaagri kaste jagatakse osalejatele kolledžis 20.-22. veebruaril.

Tehnikaülikooli Virumaa kolledž on korraldanud kooliõpilastele teaduslaagreid aastast 2011. 2012. aastal pälvis kolledž tunnustuse „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija 2012“. Teaduslaagrite läbiviimist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt programmi "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekti "Ida-Virumaa PATEE 2019-2023" raames.

Lisainfo: Annely Oone, tel 5210820, annely.oone@taltech.ee

Laeb infot...