Andres Klaasmägi oli 2004. aastal Virumaa kolledži esimese lennu tootmistehnika ja tööstusettevõtluse eriala lõpetaja.

Andres_Klaasmag

Andres töötab täna Viru Keemia Grupi kontsernis VKG Soojus AS juhatuse liikmena. Omal ajal kehakultuuri eriala asemel kolledži kasuks tehtud otsusega on ta rahul. Vilistlasena peab ta kõige suuremaks väärtuseks seda, et loodi regionaalne kolledž, mis andis kohalikele noortele võimaluse kõrgharidust kohapeal omandada. „Meie esimese lennu lõpetajatest on enamik pidama jäänud Ida-Virumaale, mis piirkonna arengu seisukohalt on ju ülioluline. Tugevad regionaalsed õppeasutused koos ettevõtlikkuse ja ettevõtlusega loovad aluse selleks, et täisväärtuslikku elu võiks elada ka väljaspool Tallinna ja Tartut,“ lisas Andres.

Õpingute ajast hindab Andres kõrgelt praktilist kogemust. „Saime mitme suve jooksul kuude kaupa näha kohaliku suurtööstuse valusid ja võlusid. Väga vähesed on saanud praktikandina Estonia kaevanduse kõik tootmisüksused läbi käia ja koostada nende riskianalüüsi,“ rääkis Andres.

Tudengielust meenuvad Andresele Kuressaares toimunud üliõpilaste kevadpäevad, kus tuli isetehtud parvedega ümber piiskoplinnuse aerutada ning tagasiteel koju tähistati südaööl Eesti liitumist Euroopa Liiduga.

Andrese jaoks on hea õppe märksõnadeks mitmekesisus, dünaamilisus ja praktilisus ning on oluline, et läbiviijad oleksid särasilmsed ja motiveeritud oma ala tippspetsialistid. Tähtis on ka veelgi integreeritum koostöö ettevõtetega ja nende kaasamine õppetöösse.