Tallinna Tehnikaülikool

Rakendusinfotehnloogia eriala vilistlane Oleg Babkin töötab täna ettevõttes Majandustarkvara OÜ tarkvaraarendajana ning meenutab oma kolledži aastaid suure tänutundega.

Oleg_o

„Mu vanem vend Andrei astus Virumaa kolledžisse varem õppima ning tegi eelnevalt ära põhjaliku võrdlustöö teiste Eestis tegutsevate IT-kolledžite õppekavadega. Ta jõudis järeldusele, et Virumaa kolledži programm on parim, kuna kõik erialaained sisaldavad ka praktikat. Mul lihtsalt tuli kuulata oma vanema venna nõuannet ning ma pole pidanud seda kahetsema,“ räägib Oleg.

Kolledžis õppides läks Oleg sinna alati suure huviga. Et loenguid kuulata, kohtuda ja vestelda kursusekaaslastega ning õppejõududega erinevatel teemadel. Iga päev omandas ta midagi uut.

Kõige tähtsamad olid talle erialaained. Oleg sai oma põhiteadmised õppides infosüsteemide ja andmebaaside kujundamist, objektorienteeritud programmeerimist, mobiilseid arendusi, võrgu- ja operatsioonisüsteeme ning veebiarendust.

Eraldi tahab ta tänada Natalja Ivlevat abi eest lõputöö koostamisel ning väga huvitavate veebiprogrammeerimise loengute eest. Samuti Valentina Limonovat, kes õpetas väga huvitavalt eesti keelt.

Praktikal käis Oleg erinevates ettevõtetes kodule lähedal, nii et oli nii huvitav kui mugav.

„Olen senini töötanud kahes ettevõttes. Et saada tööd IT-ettevõttes nooremprogrammeerijana, peab lisaks põhilistele programmeerimiskeeltele tundma ka kasutatavaid tehnoloogiaid. Oluline on pidevalt omandada uusi teadmisi ning paindlikult oma tööd korraldada. Praeguses töökohas Majandustarkvara OÜ-s olen saanud tarkvaraarendajaks ning tegutsen vahel ka integratsiooniosakonna meeskonnajuhina,“ selgitab Oleg Babkin.

Kui talle pakutaks võimalust läbida Virumaa kolledžis pooleaastane täiendõpe, võtaks Oleg heameelega ette CI/CD põhiprotsessid Docker’i ja Kubernetes’i abil, IOT programmeerimise alused ning veebitarkvara turvalisuse teemad.

Laeb infot...