Käesoleval laupäeval 23. oktoobril 2021 kell 10.30 toimub pooleteiseaastase pausi järel taas Virumaa Rahva Kolledži loeng õpihimulistele täiskasvanutele.

VK_rahvakolledz
Viru Instituudi juhatuse liige ja kirderanniku murde uurija Kaja Toikka rääkimas Virumaa Rahva Kolledžis eestlaste hingedeaja kommetest.

Seekordsel Virumaa Rahva Kolledži kohtumisel räägib giid, kirjanik ja jutuvestja Ena Mets oma lugusid loodusest. Kohtumised hakkavad toimuma kord kuus laupäeviti. Räägitakse tervislikust toitumisest, prügisorteerimisest, ravimtaimedest ja digikirjaoskusest. Osalejad saavad meisterdada polümeersavist jõulukaunistusi ning luua piimast plastikut. Rahatarkusest on lubanud tulla rääkima justiitsminister Maris Lauri.

Alates sellest aastast tegutsetakse Virumaa kolledži Teadus- ja Tehnikakooli koosseisus ning õppeaasta plaaniga saab tutvuda siin: Virumaa Rahva Kolledž

Rahva kolledži kohtumisel saavad osaleda vaid inimesed, kes on vaktsineeritud või omavad tõendit hiljuti COVID-19 läbipõdemise kohta. Osalemistasu on 2 eurot.

Virumaa Rahva Kolledž alustas oma tegevust 2013. a Haridus- ja Teadusministeeriumi toetatud Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži projektina ning alates 2016. a sügisest tegutseb Virumaa Rahva Kolledž vabatahtlikkuse alusel. Aastate jooksul on Rahva Kolledži tegevustes osalenud mitusada nii eesti kui vene emakeelega õppurit. Aktiivseid osalejaid on olnud varem 80 ringis, suur osa neist on liikmed juba esimesest loengust alates.

Lisainfo: Küllike Kullerkupp, tel 5303 7306, kullike.kullerkupp@taltech.ee