TalTechi Virumaa kolledžis toimub 27. septembril Teadlaste öö raames 15 põnevat töötuba ning avatud on Ahhaa teaduskohvik.

Teadlaste öö 2024 Virumaa kolledžis. Tüdruk mängib robotitega.

TalTechi Virumaa kolledži partnersuhete juhi Anna Kaljusaare sõnul pakutakse huvilistele mitmeid põnevaid tegevusi ja silmaringi avardavaid kogemusi.

„Näiteks etendub teadusteater, tutvustatakse roboteid ning jagatakse nippe igapäevaelu lihtsustamiseks. Lisaks pakume teaduskohvikus värskenduseks tarkustele ka muud head ja paremat,“ märkis Kaljusaar.

Ahhaa teaduskohvikus soodustatakse avatud dialoogi teadlaste ja avalikkuse vahel. 27. septembril Virumaa kolledžis avatud kohvikus räägib teadlane Jasper Adamson inimtegevuse mõjust keskkonnale, sh vesikeskkonnale.

Kõik idavirukad, alates eelkooliealistest kuni pensionärideni, on oodatud reedel ajavahemikus 18-21 Kohtla-Järvele, Virumaa kolledžis toimuvale Teadlaste ööle, mis korraldatakse koostöös Kohtla-Järve Gümnaasiumiga.

Tänavu eelnevalt töötubadesse registreeruma ei pea. Kõik töötoad on avatud terve õhtu ning soovijad saavad valida töötoa endale sobival ajal.

Tutvu kavaga

Teadlaste öö on mitte vaid Eesti, vaid Baltikumi suurim teadust populariseerivate sündmuste sari, mis algatati 2005. aastal Euroopa Komisjoni initsiatiivil. Virumaa kolledž korraldab Teadlaste ööd alates aastast 2011.

Lisainfo:

Anna Kaljusaar