TalTech Virumaa kolledž on pälvinud eripreemia Unistuste Tööandja  konkursil 2021. Lisaks on seal mitmekultuuriline sõbralik kollektiiv, sisseelamistugi, sporditoetus, Toila SPA soodustus, lühendatud suvine tööaeg ja täiendav jõulupuhkus.

Ida-Virumaa promo 2

Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledž võtab esimesel võimalusel tööle keemia ja energeetika valdkonna (vanem)lektori, keda ootavad nii rakenduskõrghariduse kui ka magistriõppe üliõpilased. Tarvis on vähemalt magistrikraadiga, kuid ideaalis doktorikraadiga või seda omandavat asjatundjat.

Väga oodatakse kolledžisse ka spetsialisti, kellel on ettevõttes töötamise kogemus ja kes valdab ka praktikas erinevaid (keemia, energia)tehnoloogiaid. Kolledži omalt poolt toetab nii õpetamise, juhendamise kui ka õppematerjalide koostamise osas. Esialgu võib tööle asuda osakoormusega, teha kaugtööd, seejärel pidada konkreetsemaid tulevikuplaane.

Juba sügisest hakkab Virumaa kolledž aga otsima professoreid, teadlasi, arendusinsenere ja doktorante õiglase ülemineku teadusmeetme uurimisrühmadesse. Valdkonnad on energeetika, robootika, IoT, digitehnoloogiad, masinõpe, keemia ja ringmajandus. „Töötamine Virumaa kolledžis avab võimaluse saada osaks inspireerivast, toetavast meeskonnast, avardada oma teadmisi ja oskusi ning jätta märgatav jälg Ida-Virumaa teadusmaastikule ,“ kinnitab kolledži direktor Mare Roosileht.

Alati ei pea kolledžis töötamiseks aga Virumaale elama asuma. Seda tõestab professor Allan Niidu näide. „Virumaale ja tagasi sõites olen küll loobunud terakesest vabast ajast, aga võitnud ägedad kolleegid, mõnusa töökeskkonna ning tegutsemisvabaduse,“ kinnitab ta.

Virumaa Kolledž on Tallinna Tehnikaülikooli osa, kuigi oma identiteediga, mis lähtub Ida-Virumaalt. „Siiski on see tänaseks jõudnud globaalse mõõtmeni,“ kinnitab Niidu. „Tõestus on kasvõi koostöö Jordaania Kuningriigi ettevõttega, aga ka ühisprojekt Charles Gerhardti Instituudiga Montpellier’s Prantsusmaal. Mitmeid rahvusvahelisi projekte on veel tulemas.“

Kes aga kolledžisse tööle asudes siia ka oma elamise soetada plaanib, siis neil on Ida-Virumaal võimalik soodsa hinnaga üürida või osta kinnisvara nii linnas kui ka imeilusa loodusega ümbritsetud linnaosades. Samuti on Ida-Virumaal lihtsam leida lasteaia- ja koolikohti. Ka töökohti abikaasadele/elukaaslastele jätkub: Ida-Virus oodatakse pikisilmi nii kooli- kui lasteaiaõpetajaid, arste kui ka spetsialiste ettevõtetesse ja kohalikesse omavalitsustesse. „Ida-Virumaa pakub lõputuid võimalusi, aga ainult julged ja otsustuskindlad inimesed saavad siin esile tõusta ning oma potentsiaali realiseerida,“ tõdeb Mare Roosileht.

Huvi korral võtke ühendust direktor Mare Roosilehega telefonil 52 01 853 või kirjutage mare.roosileht@taltech.ee.