Mikrokraadikava tutvustus

students

Kaasaegne riigivalitsemine keerleb andmete ümber. Proaktiivsed teenused, automatiseeritud haldusotsused, algoritmipõhine valitsemine, avaandmed, suurandmed, isikuandmed, andmelauad ja andmepilved – need on vaid mõned mõisted, millest tänapäeval avalikus halduses mööda ei saa.
Sügisel startiv mikrokraadikava kombineerib avaliku halduse põhialuste kursuse ja värskelt koos Euroopa tippülikoolidega välja töötatud andmepõhise valitsemise kursus.

Mikrokraadikava sihtgrupiks on avaliku sektori töötajad ning ettevõtjad ja kolmanda sektori esindajad, kes teevad avaliku sektoriga koostööd.

Esita avaldus

Oluline info

Õppekava ja õppekorraldus

• Õppemaht: 12 EAP
  • Maksumus: 840€ (1 EAP 70 €)
  • Toimumisaeg: 02.09.2024 - 16.06.2025
  • Õppekeel: eesti keel
  • Õppevorm: kontaktõpe ja iseseisev töö
  • Tunnistus: TalTech tunnistus
  • Kavajuht: Külli Taro
  • Teaduskond: majandusteaduskond
  • Tutvu õppekava täisversiooniga

Õppeained

Kandideerimine

• Haridusnõue: Bakalaureusekraad, oskus lugeda ja mõista inglisekeelset teaduskirjandust
  • Vastuvõtt: 3. - 21. juuni 2024
  • Kandideerimine: Motivatsioonikiri ja CV, kandideerimisavaldus
  • Õppekohtade arv: 15

Intervjuu kavajuhiga

1.    Miks pakute välja nimelt sellise mikrokraadikava?
Mikrokraadikava avalik haldus ja kaasaegne andmepõhine valitsemine käib kaasas domineeriva trendiga avaliku sektori otsustusprotsessid viia üha enam või lausa ainult andmepõhiseks. Kaasaegne riigivalitsemine keerleb andmete ümber. Proaktiivsed teenused, automatiseeritud haldusotsused, algoritmipõhine valitsemine, avaandmed, suurandmed, isikuandmed, andmelauad ja andmepilved – need on vaid mõned mõisted, millest tänapäeval avalikus halduses mööda ei saa.

2.    Millise tööturu vajaduse katab kava lõpetaja/läbinu?
Eesmärk on koolitada teadlikke andmete loojaid ja kasutajaid nii avaliku sektori töötajate hulgast kui ka avaliku sektoriga koostööd tegevate ettevõtjate ja kolmanda sektori esindajate seast. Avaliku sektori otsuste tegemisel ei piisa üksnes teadmistest andmehalduse või andmeanalüüsi kohta, vaja on ka riigivalitsemise toimimise tundmist. Seetõttu ühendamegi meie kõige uuema koostöös Euroopa tippülikoolide ning Eesti Statistikaametiga välja töötatud andmepõhise valitsemise kursuse avaliku halduse aluskursusega.

3.    Kuidas antud mikrokraadikava võiks kõnetada TalTech vilistlast?
TalTechi vilistlaste hulgas on kindlasti palju avalikke teenistujaid, kellelt üha rohkem oodatakse andmepõhist otsustamist ja juhtimist. Aga mikrokraadikava sobib ka ettevõtjatele ja kolmanda sektori esindajatele, kes teevad avaliku sektoriga koostööd või soovivad lihtsalt  avaliku sektori toimimisest paremini aru saada.

Küsi lisa

Avatud õppe vastuvõtu spetsialist

Vastab vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele.

620 3600; 620 3601
mikrokraadid@taltech.ee

Kavajuht

Vastab mikrokraadi sisu ja karjäärivõimalusi puudutavatele küsimustele.

Külli Taro

kylli.taro@taltech.ee