Tallinna Tehnikaülikool

Töötubade broneerimine

 Pakume erinevaid töötubasid ettevõtetele. Broneerimiseks palume kirjutada: virge.schmidt@taltech.ee

Kõikide töötubade hinnad sisaldavad käibemaksu.

Droonide lennutamine

Töötoa eesmärgiks on anda esimesed teadmised droonide lennutamisest ja nende hooldamisest. Tutvustame lennutamist nii otsevaatluse kaudu, kui ka droonikaamera pilti jälgides. Töötoas on kasutusel Tinyhawk 2 droonid, mis sobivad ideaalselt alustamiseks ning siseruumides lennutamiseks. Droonide hooldamise jaoks kasutame BetaFlight tarkvara.

Töötoas osalemiseks ei ole vajalikud valdkondlikud eelteadmised.

Töötoa kestvus: 1,5 h    
Töötoa hind: 380€ 
Töötoas osalejate arv: 6 kuni 10 inimest
Töötoa keel: EST, ENG, RUS

Robootika

Hasarti tekitav ja lõbus töötuba nii täiskasvanutele kui noortele.

Töötoas katsetame Lego Mindstorms EV3 robootikakomplekte ja nende võimalusi. Tutvume roboti erinevate osadega (andurid, mootorid, aju), ehitame valmis oma robotid ning seejärel programmeerime need lahendama mõnda ülesannet. Töötoa broneerimisel on võimalus  valida lahendamiseks erinevate ülesannete vahel (joonejärgimine, labürindi läbimine, sumomaadlus), arvestades  varasemast programmeerimise kogemust. Töötoas toimub tegevus 2-liikmelistes meeskondades, iga võistkond saab lõpus üksteisega mõõtu võtta lõbusas võistluses.

Robotiralli-ja sumomaadlusega saavad hästi hakkama juba 12-aastased lapsed.
Sõit labürindis on mõeldud pigem neile, kes tegelevad programmeerimisega.

Võid valida kolme erineva robootika töötoa vahel: lõbus robotiralli, sõit labürindis või sumamaadlus

  • Kui soovid keerulisemat väljakutset, siis soovitame valida sõit labürindis.
  • Kui soovid lihtsamat varianti, siis sobib hästi robotiralli, mis on kõige meeskondlikum ja hasarti tekitavam.

Töötoa kestvus: 2,0 h  
Töötoa hind: 420€ 
Töötoas osalejate arv:  8 kuni 20 inimest
Töötoa keel: EST, ENG, RUS

3D modelleerimine ja 3D printimine

See on kaheosaline töötuba neile, kes soovivad endas arendada ruumilist mõtlemist ning kellele meeldib joonestamine. Töötoas õpitakse koostama lihtsamaid kolmemõõtmelisi mudeleid, kasutades programme SketchUp ja Blender. Nimetatud programmide abil saavad osalejad teada, kuidas kolmemõõtmelist maailma kirjeldada ning kuidas oma mõtetele selge kuju ning proportsioon anda. Arvutis kujundatud kolmemõõtmeline mudel valmistatakse printimiseks ette UltimakerCura programmi abil. Lisaks tutvuvad osalejad töötoa jooksul erinevate 3D printerite kasutusvõimaluste ja tööpõhimõtetega. Valminud kolmemõõtmelised kujundid saavad kõik osalejad välja printida TalTech Tehnoloogiakooli 3D-printimise  laboris. 

NB! Väiksemate esemete printimine võtab töötoas aega kuni 45 minutit, suuremate esemete printimine kestab kauem ning osalejatel tuleb arvestada võimalusega, et eset ei pruugi samal päeval kätte saata.

Töötoa kestvus: 1,5 h
Töötoa hind: 485 € (hind sisaldab juhendamist ja materjale)
Töötoas osalejate arv:  6 kuni  20 inimest
Töötoa keel: EST, ENG, RUS

Virtuaalreaalsus

See on töötuba, kus pannakse pähe virtuaalreaalsuse prillid ja siis avaneb juba täiesti omaette maailm. See on maailm, mida on võimalik ise muuta ja kujundada. Virtuaalreaalsus lubab ringi liikuda nagu ulmefilmis, reisida ajas ja sattuda enneolematult põnevatesse kohtadesse. Võid disainida virtuaalseid skulptuure või viia ohutult läbi keemiakatseid. Virtuaalreaalsuse maailmas on alati äärmiselt põnev, köitvaid ja harivaid tegevusi on seal lõputult.  

 

Mudeldamise töötoas anname praktilised oskused virtuaalse skulptuuri, joonistuse või 3D mudeli loomiseks.

NB! Töötoas on lubatud osaleda alates 13. eluaastast.

Töötoa kestvus: 1,5 h
Töötoa hind: 384€
Töötoas osalejate arv: 6  kuni  12 inimest
Töötoa keel: EST, ENG

Fototöötlus

Fototöötluse töötoas omandavad osalejad algteadmised vabavaralise Photopea programmi võimalustest. Rakendades omandatud teadmisi valmib töötoa lõpuks igal osalejal oma plakat.

Selleks võid kasutada ise varem välja otsitud digitaalseid fotosid ja pilte või valida meelepärased juhenda poolt pakutavatest. Kohapeal õpid fotot töötlema kasutades layereid, erinevaid pintsleid ning efekte, millega pilti täiustada.

Töötoa kestvus: 1,5 h   
Töötoa hind: 380€ 
Töötoas osalejate arv: 6 kuni  20 inimest
Töötoa keel: EST, ENG

Kaevandame šokolaadi

Kas saad avada oma kaevanduse? Maa alt tuuakse vara välja suure raha eest, see on ressursimahukas töö. Enne kaevandamist tuleb uurida, kas maak on väärt kaevandamist.

Šokolaadiküpsiste abil saavad osalejad ülevaate maavarade kaevandamise ja rikastamise protsessidest: eraldavad maagist väärtuslikku toorainet ning arvutavad maavara kaevandamisväärsust. Õpituba annab ettekujutuse põhitõdedest jätkusuutlikul kaevandamisel.  Töö toimub paarides.

Soovi korral on võimalik täiendada töötuba 30 minutilise põneva tuuriga TalTechi geoloogia instituudi GreenRock Labis.

Töötoa kestvus: 1,0 h   koos labori külastusega 1,5 h
Töötoa hind: 340€, koos labori külastusega 380 € 
Töötoas osalejate arv:  8 kuni  16 inimest

Tunneli stabiilsus

Otse minna on kiirem ja odavam, hoiad kokku aega ja vähenevad keskkonnamõjud. Mida teha, kui teele jääb ette mägi või veekogu? Et saaks otse edasi minna, peame rajama tunneli. Kuidas ehitada turvaline tunnel?

Töötoas osalejad saavad katsetada stabiilse tunnelilae ehitamist toestavate ankrutega. Läbi sportliku hasardi võtavad grupid omavahel mõõtu, et kes saab vähimate ankrute arvuga luua stabiilseima tunnelilae.

Ühes meeskonnas on 3 kuni 4 osalejat.

Soovi korral on võimalik täiendada töötuba 30 minutilise põneva tuuriga TalTechi geoloogia instituudi GreenRock Labis.

Töötoa kestvus: 1,5 h   koos labori külastusega 2 h
Töötoa hind: 340€, koos labori külastusega 380 € 
Töötoas osalejate arv:  6  kuni  16 inimest