Tallinna Tehnikaülikool

KüberPähkel

KüberPähkel on koodnimi Kaitseministeeriumi poolt ellu kutsutud ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse poolt läbiviidavale uuringule ja testimisele põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekoolide õpilastele. Iga aasta oktoobris ootame 4.-9. klasside õpilasi osalema uuringus KüberPähkel ja 7.-12. klasside ja kutsekoolide õpilasi osalema testimises KüberPuuring.

Projekti toetavad keskselt Kaitseministeerium ja Targalt Internetis projekt.
 

FOOKUSES on erinevad digitaalse ohutuse ja küberkaitse alased teadmised:

PRIVAATSUS JA TURVALISUS - Millised andmed on mõistlik internetti jagada, millised mitte? Kus oman kontot ja milline on hea parool?

TEHNILINE TAIP - Kas tead, mida teha enne kui soovid oma arvuti müüki panna? Kuidas lukustada nutiseadme ekraan turvaliselt? Küberkaitsealane probleemilahendusoskus - kuidas tuvastad, mis on toimunud ja leiad lahendusi?

KÄITUMINE INTERNETIS - Kuidas olen ise targem ja saan teisi aidata, kui mure on vaja lahendada? Kuidas tuvastan pahade eesmärkidega inimesed?

PROBLEEMILAHENDUSOSKUS - Mida teha kui asjad pole nii nagu nad olema peaks? Kas oskad märgata "valesti" olevaid asju ja neile lahendus pakkuda?

Uuri kõikide KüberPähkli tegevuste, aktiivsete sündmuste ja läbiviidud uuringutega Küberpähkli kodulehel.

Kontakt