Tallinna Tehnikaülikool

TalTech BigBandi lugu

Tehnikaülikooli BigBand sai alguse aprillis 2009, kui toimus esimene proov Tehnikaülikooli VI korpuses. Põhiliselt oli tegemist varem erinevates kohtades koosmänginud tudengitega. Praeguseks on bänd muutunud klassikalise bigbändiks, kus on 5 saksofoni, 4 trombooni, 5 trompetit, 4 liikmeline rütmigrupp ning laulu solist (osadel juhtudel ka rohkem kui üks) ja dirigent.

Mängime nii meeleolu-, klassikalist balli- kui ka lihtsalt tantsumuusikat; stiilidest diskot, rokki, swingi, jazzi jne... Oleme üles astunud lisaks ülikoolile  ka Rock Cafes, von Krahlis, Glehni lossis, Alatskivi lossis, Nõmme Kultuurikeskuses, Krijanike majas, Kodulinna majas, Tallinna Lauluväljaul, Tartu raekoja platsil, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Tallinna Ülikoolis, Vilniuse botaanikaaias, Tallinna Botaanikaaias,  ning veel mitmetes väiksemates väiksemates kohtades.

Tegemist on tudengikollektiiviga: koosseisus on nii TalTechi ehitajaid, energeetikuid, itimehi, muid koomikuid kui ka kõrgemal tasemel muusikat õppivaid noori. Kollektiivist on siiski läbi käinud ka õppejõude. 2009 a. septembrist kuni 2010 a. detsembri lõpuni oli juhendajaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dirigendindust tudeeriv Riivo Jõgi. Alates 2011 a. märtsist on juhendajaks rahvusvahelise jazz-taustaga Teet Raik.

Jälgi meid ka Facebookis

TalTech BigBand

Proovid

Proovid

Teisipäeviti 18:30 - 21:30 Tallinna Tehnikaülikooli aulas. Korralised proovid toimuvad septembrist kuni juunini. Suveperioodil toimuvad proovid ainult kokkuleppeliselt.

Rühmad

Rühmaproovid toimuvad kokkuleppeliselt. Tavaliselt rümade kaupa ennem BigBändi täiskoosseisu proovi.