Tallinna Tehnikaülikool

Majandusteaduskonna õppekavade kõrvalerialad

Kõrvaleriala on moodul, mis võimaldab omandada täiendavaid teadmisi ja oskusi sellel erialal tööle asumiseks ning õpingute jätkamiseks järgmisel õppeastmel. Näiteks õppides avaliku halduse ja riigiteaduste õppekaval, võid lisaks omandada ka rakendusliku majandusteaduse kõrvaleriala, kui sulle pakub huvi majandusanalüüs.

Kõrvaleriala minimaalne maht on 45 EAPd ning kõrvaleriala kuulub alati kindla õppekava juurde. Kõrvaleriala õppeainetel võivad olla eeldusaineid, mille läbimine enne ainele registreerumist on kohustuslik. Kui eeldusained ei ole varem läbitud, siis võib EAPde maht kokku olla suurem kui kõrvaleriala moodul.

Majandusteaduskonnas on võimalik valida järgmisi bakalaureuse taseme kõrvalerialasid:

  • Avalik haldus ja riigiteadused (eesti keeles)
  • Rahvusvaheline ärikorraldus (tasuline, inglise keeles)
  • Rakenduslik majandusteadus (eesti keeles)
  • Ärindus (eesti keeles)

Kõrvalerialaga on võimalik lähemalt tutvuda õppeinfosüsteemis (ÕIS) vastava õppekava juures, kus on välja toodud kõrvaleriala moodul. 

Kõrvaleriala õppeained kogutakse vabaõppe moodulisse. Mooduli täitmist kontrollitakse enne lõpetamist. Kõrvaleriala mooduli täitmist kontrollitakse ainult juhul, kui kõrvaleriala moodul on ÕISis „Minu õppetulemused“ all üliõpilase poolt valitud. Mooduli valikut saab märkida jooksvalt kas juba enne kõrvaleriala mooduli õppeainete sooritamist või hiljem. Märge kõrvaleriala läbimise kohta kantakse akadeemilisele õiendile. 

Küsimuste korral võta ühendust dekanaadi õppekonsultantidega.

Kontaktid