Tallinna Tehnikaülikool

Teaduskonna tutvustus

TalTech on Eesti suurim majandusülikool, mis on pakub kvaliteetset haridust juba alates 1941. aastast. Meie ülikooli töö tagab Eesti majanduse ja ettevõtete rahvusvahelise konkurentsivõime täna ja tulevikus.

Oleme kõrgetasemeline kompetentsikeskus Põhja-Euroopas, mis pakub uuenduslikke ideid ja harib inimesi ettevõtluse ja ühiskonna hüvanguks.

TalTechi majandusteaduskond on juhtiv kõrghariduse andja majanduse, ärinduse, õiguse ja avaliku halduse valdkonnas. Meie õppekavad on rahvusvaheliselt tunnustatud mitmete mainekate akrediteeringutega nagu AMBA, EFMD, EAPAA. Times Higher Educationi rahvusvahelises edetabelis on TalTechi majandusteaduskond ärinduse ja majandusvaldkonnas maailma 301-400 parima seas ning sotsiaalteaduste valdkonnas jätkuvalt 201-250 hulgas.

Meie teaduskonna missioon on edendada teadmistele põhinevat uuenduslikku ja jätkusuutlikku ühiskonda, kandes suurt vastutust elukvaliteedi, konkurentsivõime ja jätkusuutlikkuse eest nii Eestis kui ka Euroopas. Pakume haridust, kus teoreetilised teadmised on hästi tasakaalus praktiliste oskustega, mida hindavad kõrgelt nii tööandjad kui ka vilistlased. Haridus- ja Teadusministeeriumi statistika kohaselt, on TalTechi lõpetajate palgatase 26 protsenti kõrgem kõigi Eesti kõrgkoolide lõpetajate keskmisest.

Meie kõrgetasemeline haridus tagab lõpetajatele parimad võimalused nii era- kui avalikus sektoris ning rahvusvahelistes organisatsioonides töötamiseks. Majandusteaduskonna vilistlased on edukad ning ühiskonnas mõjukad kõneisikud. Selle üheks aluseks on ülikoolist eluks kaasa saadav suhtevõrgustik, kuhu kuuluvad lisaks meie teaduskonna lõpetajatele ka IT, loodusteaduste ja inseneriteaduste eksperdid.

Meie õppejõudude hulgas on rahvusvaheliselt tunnustatud tippteadlasi ja praktikuid nii Eestist kui välismaalt, andes tudengitele võimaluse õppida maailmatasemel spetsialistidelt. Ligikaudu 30% teaduskonna töötajatest on välismaalased.

Majandusteaduskonnas on esindatud 18% välisüliõpilastest 60 erinevast riigist, mis kinnitab teaduskonna atraktiivsust rahvusvahelisel haridusmaastikul.

Lisaks kvaliteetsele haridusele pakub TalTechi majandusteaduskond tudengitele parimaid õppimistingimusi, Baltimaade parimat erialaraamatukogu, mitmekülgset tudengielu, sportimisvõimalusi ja uusi üliõpilaselamuid. Õpi, edene, õnnestu koos TalTechi majandusteaduskonnaga!

majandusteaduskonna hoone foto

Üliõpilaskogu

Majandusteaduskonna Üliõpilaskogu (lühendatult MTÜK) ülesanne on esindada Eesti majanduse tipptegijaid – TalTech’i majandusteaduskonna tudengeid. Tudengiaktivistid on Üliõpilaskoguga liitunud, et saada sõpru, äripartnereid ning teadmisi ja oskusi terveks eluks. Sealjuures on hoolivus, enesearengule suunatus ning aktiivsus omadusteks, mida väärtustatakse organisatsiooni liikmete seas enim. MTÜKi organiseeritud üritused on suunatud kõigile majandusteaduskonna tudengitele pakkumaks vaheldust rutiinsele koolielule. MTÜK korraldatud ettevõttekülastused ja seminarid muudavad tudengite õpingud huvitavamaks ning aitavad luua sidet reaalse maailma ja koolipingis õpitu vahel. MTÜK on koht, kuhu iga tudeng võib pöörduda teaduskonda ning õpinguid puudutavate probleemide ja küsimustega.

Majandusteaduskonna Üliõpilaskogu tegemistega kursis olemiseks või nendega liitumiseks jälgi nende Facebooki ja Instagrami lehte või kirjuta mtuk@tipikas.ee.