Tallinna Tehnikaülikool

Internetiühendus üliõpilaselamutes

Kõiki meie Tallinna üliõpilaselamuid katab WiFi leviala, mis on kasutajale tasuta. Interneti kasutamiseks ühendu ühte alljärgnevatest võrkudest:

 1. WiFi võrk nimega "TALTECH CAMPUS GUEST" on ligipääsetav e-posti kaudu. Ühenda seade Wifi Campus Guest võrku ja sisesta veebilehel avanevasse aknasse oma e-posti aadress. Sisestatud e-postile saadetakse link, millele vajutades saad võrku ligipääsu. NB! Kinnituskiri saabub aadressilt root@3kgroup.ee. Kui Sa kirja postkastist ei leia, palun vaata ka rämpsposti kausta. Vajuta kindlasti e-postile saadetud lingil, ainult nii saad internetiühenduse. Kui Sa lingile ei vajuta, siis saad kasutada ajutist 5-minutilist internetiühendust.

  Kui ühendud võrku tagasi 10 päeva jooksul pärast viimast ühendust, siis pole e-posti kinnitust vaja kasutada. Kui aga Sinu viimasest ühendusest on möödas rohkem aega, pead end uuesti autentima e-posti kaudu. 
   
 2. ​​​WiFi võrk nimega "EDUROAM" on ligipääsetav kõikidele elanikele, kellel on TalTech Uni-ID konto. Võrku ühendumiseks kasuta oma Uni-ID pääsutunnuseid. Täpsemat infot Uni-ID kohta saad küsida IT HelpDeskist telefonil 620 3333 või e-posti helpdesk@taltech.ee teel. NB! „Eduroam“ võrku saavad kasutada ka teiste ülikoolide inimesed, kasutades oma koduülikooli identiteeti. Seda muidugi juhul, kui õppeasutus on eduroamiga liitunud.

Sõltuvalt seadmest on uuesti võrku logimine automaatne. 

 • Interneti püsiühendus on kasutatav ja aktiveeritud kõikides tubades.
 • Püsiühenduse teenusepakkujaks on EENet (läbi TalTech võrgu). Järgida tulev EENeti võrgueeskirja.
 • Isikliku arvuti töökorras oleku, võrguvalmiduse ning turvalisuse eest vastutab arvuti omanik ning Üliõpilasküla sellealast tehnilist tuge ei osuta. Vajadusel soovitame abi otsida näiteks üliõpilaselamus elavatelt või teistelt tuttavatelt IT-spetsialistidelt. Abi pakub ka linnakus asuv MTÜ Lapikud.
 • Üliõpilaskülal on õigus blokeerida või reguleerida juurdepääsu mittesoovitavatele võrguressurssidele.
 • Keelatud on alljärgnevad tegevused (nii kasutaja enda arvutis kui kasutaja arvuti kaudu teiste arvutites):
  • Arvutivõrgu või arvutisüsteemi ühenduse rikkumine või tõkestamine;
  • Arvutiviiruste levitamine;
  • Igasugune muu õigusvastane arvutialane tegevus.
 • Kasutaja süü tõttu tekkinud tehnilise rikke parandamise kulud tasub kasutaja.

Üliõpilaselamutes on võimalik kasutada nii traadita võrguühendust (WiFi) kui ka ühendust kaabli abil (vajaliku kaabli pead ise tooma). Kaabliga võrgu kasutamisel võta arvesse, et:

 • Akadeemia tee 5 and 11 elamutes on igas toas üks arvutivõrgu pistikupesa
 • Akadeemia tee 7/1, 7/2, Raja 4D ja Siidisaba 7 majades on igas toas kaks arvutivõrgu pistikupesa
 • Pereühiselamus Akadeemia tee 5a on igas korteris üks arvutivõrgu pistikupesa, mis asub esikus ukse kohal

Kui Sul on probleeme internetiühendusega, palume ühendust võtta teenusepakkujaga e-posti aadressil tugi@oixio.ee või telefonil 699 0690.

Probleemist teavitamisel palume kindlasti lisada oma toa numbri ning maja aadressi. Kirjelda probleemi nii täpselt kui oskad ning samuti anna teada, mida oled juba proovinud probleemi lahendamiseks.

Riketest teavitamine

Kui Sul on vaja abi rikete osas, ava oma TTÜ eCampuse konto ja kasuta nuppu "Teavita haldurit". Nii jõuab Sinu mure kõige kiiremini meie töömeesteni. Informeeri ka oma boksikaaslasi hooldustehniku kutsumisest. Töömehed käivad kohal tööpäeviti 9.00-16.00.

Töövälisel ajal ja nädalavahetustel pöördu kiiret lahendust nõudvate avariidega turvateenistuse poole:

 • Mustamäel - 620 2112
 • Siidisabas - 1660 või 613 9208
 • Kohtla-Järvel - 1899 või 619 1899

Selvepesulad

Kõikidel tudengitel on võimalik kasutada selvepesulaid, mis asuvad enamikes üliõpilaselamutes. Eranditeks on Raja 4d ja Akadeemia 11/2 majad, kus pesulaid ei asu, kuid sellisel juhul on tudengitele võimaldatud ligipääs teistes majades asuvatesse pesulatesse.

Selvepesulate asukohad:

 • Akadeemia tee 7/1 ja 7/2 – keldrikorrusel B-sissepääsu kõrval
 • Akadeemia tee 5 ja 5a – keldrikorrusel
 • Siidisaba 7 – A-maja esimesel korrusel, sissepääs sisehoovipoolsest A-maja uksest

Vastavate majade elanikel on sissepääs oma maja pesulasse aktiveeritud. Kui Sa elad Raja 4d või Akadeemia tee 11/3 majas, võid kasutada Akadeemia tee 7/1 ja 7/2 selvepesulaid.

Selvepesulates saab tasuda müntidega (1€ ja 2€) või kasutades LaundryOmat rakendust. Pesumasina kasutamine maksab 3€/masinatäis ja kuivati kasutamine 0,5€/tund. Pesulates ei ole pesuvahendeid, seega võta kaasa oma pesupulber/-geel. Selvepesulad on ligipääsetavad 24/7.

Juhul kui pesumasinate töös esineb rikkeid või häired, palun kontakteeru pesula operaatoriga Iizi&Zuts.


Kohtla-Järvel saab pesu edastada administraatori kaudu koristajale. Pesu pesemine toimub tööpäevadel 07:00-16:00. Teenuse hind on 5 €/kg. Puhta pesu saab kätte administraatori käest.

Jalgrattaparklad

Soovi korral saavad tudengid jalgrataste hoiustamiseks kasutada siseruumides asuvaid hoiuruume. Parkla kasutamiseks telli TTÜ eCampuse konto kaudu lisateenus. Pärast teenuse tellimist, lisame Sinu läbipääsukaardile/-kiibile rattaparkla sissepääsu õigused. Jalgrattaparkla kasutamine on tasuta. 

Jalgrattaparklad asuvad:

 • Akadeemia tee 7/1 - keldrikorrusel ruumis A-004 ja A-005
 • Akadeemia tee 7/2 - keldrikorrusel ruum B-013
 • Siidisaba 7 - A- ja B-korpuse esimesel korrusel

Auto parkimine

Ülikooli linnakus on suuremad või väiksemad parklad, kuhu Üliõpilasküla üürnikud saavad soovi korral parkida. 

Üliõpilasküla linnaku territooriumi maapealsetes parklates on Üliõpilasküla lepingulistel üürnikel, kelle auto number on TTÜ eCampuse infosüsteemis registreeritud, võimalik parkida ööpäevaringselt tasuta. Auto numbri süsteemi lisamiseks sisene oma kasutajakontole, ava lepinguandmed ning lehe allosas asub auto registreerimise lahter. Autonumber peab olema sisestatud kujul 123ABC (tühikuta ning suurte tähtedega). NB! Registreerida saab ühe numbri elaniku kohta.

Külalistele ja Üliõpilaskülas mitte elavatele inimestele on parkimine tasuline hinnaga 1€/tund ja 3€/ööpäev. Üks tund parkimist on parkimiskellaga kõigile tasuta. 

Parkimist korraldab AS Ühisteenused.

Akadeemia tee 7 maa-alune parklat haldab Ühisteenused AS. Tasulises parklas on võimalik parkida nii lühiajaliselt (tunni ja ööpäeva kaupa) kui ka kuupõhiselt. Kuupõhise parkimise juures saab kasutaja ise valida parkimise perioodi ning see ei ole seotud kalendrikuuga. Maa-aluses parklas on eraldi ala ka mootorrataste parkimiseks.

Üliõpilasküla elanikule on maa-aluse parkla teenuse hind 18€/auto/kuu. Soodustuse saamiseks peab pargitava auto registreerimise number olema sisestatud TTÜ eCampus süsteemi. Auto numbri süsteemi lisamiseks sisene oma kasutajakontole, ava lepinguandmed ning lehe allosas asub auto registreerimise lahter. Autonumber peab olema sisestatud kujul 123ABC (tühikuta ning suurte tähtedega).

Parklatasu neile, kel puudub üürileping ning kes ei ela Üliõpilaskülas on 30€/auto/kuu.

Kuidas parkimisluba osta:

 • Soodustuse saamiseks ava oma TTÜ eCampuse konto ja salvesta sinna oma sõiduki number.
 • Seejärel suundu portaali www.parkimine.ee parkimisluba ostma. NB! Soodushind kehtib ainult nendele sõidukitele, mis on sisestatud TTÜ eCampus süsteemi!
 • www.parkimine.ee veebilehel leia parklate veebikaardilt või otsingust “TalTech Üliõpilasküla maa-alune parkla”. Vali parkimisperiood, sisesta sama sõiduki number ja sooduskood “KYLA”.
 • Tasuda saad samas keskkonnas pangalingi vahendusel.
 • Küsimuste korral pöörduge: parkimine@yhisteenused.ee

Kõikidel Üliõpilasküla lepingulistel üürnikel, kelle auto number on TTÜ eCampuse süsteemis registreeritud, on võimalik Siidisaba 7 ühiselamu parkimisalal parkida ööpäevaringselt tasuta. Auto numbri süsteemi lisamiseks sisene oma kasutajakontole, ava lepinguandmed ning lehe allosas asub auto registreerimise lahter. Autonumber peab olema sisestatud kujul 123ABC (tühikuta ning suurte tähtedega).

Siidisaba 8 parkla kuulub Tehnikakõrgkoolile, kuid on avatud kõikidele Siidisaba 7 elanikele ning parkida võib ka registreerimata. 

Kohtla-Järvel saab tasuta parkida maja juures asuvas parklas.

Mootorratta parkimine

Mootorrattaid on võimalik parkida Akadeemia tee 7 maa-aluses parklas. Parkimiseks on kaks võimalust:

 • Sissesõidul vasakut kätt asub eraldi piirdega ala, mis on märgistatud "mootorratas" sildiga. Selles alas võib parkida registreerimata ning parkimine on tasuta.
 • Kui pargid autodele mõeldud kohal, siis pead täitma auto parkimiseks mõeldud reegleid. Üliõpilasküla elanikule on teenuse hind 18€/sõiduk/kuu. Soodustuse saamiseks peab pargitava auto registreerimise number olema sisestatud TTÜ eCampus süsteemi.

Kuidas parkimisluba osta:

 • Soodustuse saamiseks ava oma TTÜ eCampuse konto ja salvesta sinna oma sõiduki number.
 • Seejärel suundu portaali www.parkimine.ee parkimisluba ostma. NB! Soodushind kehtib ainult nendele sõidukitele, mis on sisestatud TTÜ eCampus süsteemi!
 • www.parkimine.ee veebilehel leia parklate veebikaardilt või otsingust “TalTech Üliõpilasküla maa-alune parkla”. Vali parkimisperiood, sisesta sama sõiduki number ja sooduskood “KYLA”.
 • Tasuda saad samas keskkonnas pangalingi vahendusel.
 • Küsimuste korral pöörduge: parkimine@yhisteenused.ee

Lisateenuste ja -kulude hinnakiri

teenus

hind

Võtme kaotamine/tagastamata jätmine

Võtme hind+5€

Läbipääsukaardi/-kiibi kaotamine, tagastamata jätmine

10€

Koristamisteenus üldruumide või toa koristamata jätmise korral

30€

Kõrvalkulu sisekorraeeskirja korduva, tahtliku või raskete tagajärgedega rikkumise eest

kuni 150€

Kõrvalkulu mitte ettenähtud kohas suitsetamise eest

60€

Kõrvalkulu suitsuanduri eemaldamise või kinni katmise eest

120€

Korduvkolimisega põhjustatud lisatöö eest nõutav kõrvalkulu, alates teisest üürniku poolt algatatud kolimisest

30€

Kulude hüvitamine, kui üürniku süüline tegevus on põhjustanud turvaekipaaži väljakutse

30€

Turvaekipaaži poolt boksi- või toaukse avamine

5€

Üürniku tegevuse tagajärjel tekkinud WC poti, dušitrapi või valamu ummistuse likvideerimine

20€
Mööbli eemaldamine üürniku soovil (demonteerimine, kolimine, ladustamine) 24€