TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL

Site logo

Internetiühendus üliõpilaselamutes

Kõiki meie Tallinna üliõpilaselamuid katab WiFi leviala, mis on kasutajale tasuta. Interneti kasutamiseks ühendu ühte alljärgnevatest võrkudest:

 1. WiFi võrk nimega "TALTECH CAMPUS GUEST" on ligipääsetav e-posti kaudu. Ühenda seade Wifi Campus Guest võrku ja sisesta veebilehel avanevasse aknasse oma e-posti aadress. Sisestatud e-postile saadetakse link, millele vajutades saad võrku ligipääsu. NB! Kinnituskiri saabub aadressilt root@3kgroup.ee. Kui Sa kirja postkastist ei leia, palun vaata ka rämpsposti kausta. Vajuta kindlasti e-postile saadetud lingil, ainult nii saad internetiühenduse. Kui Sa lingile ei vajuta, siis saad kasutada ajutist 5-minutilist internetiühendust.

  Kui ühendud võrku tagasi 10 päeva jooksul pärast viimast ühendust, siis pole e-posti kinnitust vaja kasutada. Kui aga Sinu viimasest ühendusest on möödas rohkem aega, pead end uuesti autentima e-posti kaudu. 
   
 2. ​​​WiFi võrk nimega "EDUROAM" on ligipääsetav kõikidele elanikele, kellel on TalTech Uni-ID konto. Võrku ühendumiseks kasuta oma Uni-ID pääsutunnuseid. Täpsemat infot Uni-ID kohta saad küsida IT HelpDeskist telefonil 620 3333 või e-posti helpdesk@taltech.ee teel. NB! „Eduroam“ võrku saavad kasutada ka teiste ülikoolide inimesed, kasutades oma koduülikooli identiteeti. Seda muidugi juhul, kui õppeasutus on eduroamiga liitunud. Täpsemalt saad eduroamist lugeda juhendist. 

  Sõltuvalt seadmest on uuesti võrku logimine automaatne. 
 • Interneti püsiühendus on kasutatav ja aktiveeritud kõikides tubades.
 • Püsiühenduse teenusepakkujaks on EENet (läbi TalTech võrgu). Järgida tulev EENeti võrgueeskirja.
 • Isikliku arvuti töökorras oleku, võrguvalmiduse ning turvalisuse eest vastutab arvuti omanik ning Üliõpilasküla sellealast tehnilist tuge ei osuta. Vajadusel soovitame abi otsida näiteks üliõpilaselamus elavatelt või teistelt tuttavatelt IT-spetsialistidelt. Abi pakub ka linnakus asuv MTÜ Lapikud.
 • Üliõpilaskülal on õigus blokeerida või reguleerida juurdepääsu mittesoovitavatele võrguressurssidele.
 • Keelatud on alljärgnevad tegevused (nii kasutaja enda arvutis kui kasutaja arvuti kaudu teiste arvutites):
  • Arvutivõrgu või arvutisüsteemi ühenduse rikkumine või tõkestamine;
  • Arvutiviiruste levitamine;
  • Igasugune muu õigusvastane arvutialane tegevus.
 • Kasutaja süü tõttu tekkinud tehnilise rikke parandamise kulud tasub kasutaja.

Üliõpilaselamutes on võimalik kasutada nii traadita võrguühendust (WiFi) kui ka ühendust kaabli abil (vajaliku kaabli pead ise tooma). Kaabliga võrgu kasutamisel võta arvesse, et:

 • Akadeemia tee 5 and 11 elamutes on igas toas üks arvutivõrgu pistikupesa.
 • Akadeemia tee 7/1, 7/2, Raja 4D ja Siidisaba 7 majades on igas toas kaks arvutivõrgu pistikupesa.
 • Pereühiselamus Akadeemia tee 5a on igas korteris üks arvutivõrgu pistikupesa, mis asub esikus ukse kohal.

Kui Sul on probleeme internetiühendusega, palume ühendust võtta teenusepakkujaga e-posti aadressil tugi@oixio.ee või telefonil 699 0690.

Probleemist teavitamisel palume kindlasti lisada oma toa numbri ning maja aadressi. Kirjelda probleemi nii täpselt kui oskad ning samuti anna teada, mida oled juba proovinud probleemi lahendamiseks.

Selvepesulad

Kõikidel tudengitel on võimalik kasutada selvepesulaid, mis asuvad enamikes üliõpilaselamutes. Eranditeks on Raja 4d ja Akadeemia 11/2 majad, kus pesulaid ei asu, kuid sellisel juhul on tudengitele võimaldatud ligipääs teistes majades asuvatesse pesulatesse.

Selvepesulate asukohad:

 • Akadeemia tee 7/1 ja 7/2 – keldrikorrusel B-sissepääsu kõrval
 • Akadeemia tee 5 ja 5a – keldrikorrusel
 • Siidisaba 7 – A-maja esimesel korrusel

Vastavate majade elanikel on sissepääs oma maja pesulasse aktiveeritud. Kui Sa elad Raja 4d või Akadeemia tee 11/3 majas, võid kasutada Akadeemia tee 7/1 ja 7/2 selvepesulaid (ligipääs on uksekaardil/-kiibil aktiveeritud).

Selvepesulates saab tasuda vaid euromüntidega (1€ ja 2€), samuti tuleb kaasa võtta oma pesupulber/-geel.

Juhul kui pesumasinate töös esineb rikkeid või häired, palun kontakteeru pesula operaatoriga Iizi&Zuts.

***

Kohtla-Järvel saab pesu edastada administraatori kaudu koristajale. Pesu pesemine toimub tööpäevadel 07:00-16:00. Teenuse hind on 5 €/kg. Puhta pesu saab kätte administraatori käest.

Jalgratta- ja mootorrattaparklad

Soovi korral saavad tudengid jalgrataste hoiustamiseks kasutada siseruumides asuvaid hoiuruume. Parkla kasutamiseks tuleb esitada Üliõpilaskülale avaldus (Mustamäe ratta- ja mootorrattaparkla avaldus (.docx); Siidisaba rattaparkla avaldus (.docx)) kas e-posti teel või kontoris kohapeal. Avalduse alusel aktiveeritakse Sinu läbipääsukaardile/-kiibile rattaparkla sissepääsu õigused. Jalgrattaparkla kasutamine maksab 12€/majutusperiood.

Jalgrattaparklad asuvad:

 • Akadeemia tee 7/1 - keldrikorrusel ruumis A-004 ja A-005
 • Akadeemia tee 7/2 - keldrikorrusel ruum B-013
 • Siidisaba 7 - A- ja B-korpuse esimesel korrusel

Mootorrataste parkimiseks on meil vaid üks parkimisruum Akadeemia tee 7/2 üliõpilaselamu keldrikorrusel, ruumis B-014. Mootorrattaparkla kasutamine maksab 36€/majutusperiood ning kasutusõiguse saamiseks peab samuti esitama Üliõpilaskülale avalduse.

Auto parkimine

Kõikide meie elamute juures on suuremad või väiksemad parklad, kuhu Üliõpilasküla üürnikud saavad soovi korral oma auto parkida. Üliõpilaselamute maapealsetes parklates on parkimine tasuta.

Akadeemia tee 7 maa-alune parklat haldab Ühisteenused AS. Tasulises parklas on võimalik parkida nii lühiajaliselt (tunni ja ööpäeva kaupa) kui ka kuupõhiselt. Kuupõhise parkimise juures saab kasutaja ise valida parkimise perioodi ning see ei ole seotud kalendrikuuga. Maa-aluses parklas on eraldi ala ka mootorrataste parkimiseks (mõeldud neile, kes ei oma Üliõpilaskülaga üürilepingut).

Üliõpilasküla elanikule on maa-aluse parkla teenuse hind 18€/auto/kuu. Soodustuse saamiseks peab pargitava auto registreerimise number olema sisestatud e-Kyla süsteemi.

Parklatasu neile, kel puudub üürileping ning kes ei ela Üliõpilaskülas on 30€/auto/kuu.

Kuidas parkimisluba osta:

 • Soodustuse saamiseks logi sisse oma e-Kyla kontole ja salvesta sinna oma sõiduki number.
 • Seejärel suundu portaali www.parkimine.ee parkimisluba ostma. NB!  Soodushind kehtib ainult nendele sõidukitele, mis on sisestatud e-Kyla süsteemi!
 • www.parkimine.ee veebilehel leia parklate veebikaardilt või otsingust “TalTech Üliõpilasküla maa-alune parkla”. Vali parkimisperiood, sisesta sama sõiduki number ja sooduskood “KYLA”.
 • Tasuda saad samas keskkonnas pangalingi vahendusel.
 • Küsimuste korral pöörduge: parkimine@yhisteenused.ee

Siidisaba 7 üliõpilaselamu lähedal saab parkida nii kahe maja vahelises sisehoovis kui ka Siidisaba tn 8 parkimisplatsil vabade kohtade olemasolul. Parkimine on tasuta.

Kohtla-Järvel saab tasuta parkida maja juures asuvas parklas.

Lisateenuste ja -kulude hinnakiri

teenus

hind

Mootorrattaparkla

36€/majutusperiood

Jalgrattaparkla

12€/majutusperiood

Võtme kaotamine/tagastamata jätmine

Võtme hind+5€

Läbipääsukaardi/-kiibi kaotamine, tagastamata jätmine

10€

Koristamisteenus üldruumide või toa koristamata jätmise korral

30€

Kõrvalkulu sisekorraeeskirja korduva, tahtliku või raskete tagajärgedega rikkumise eest

kuni 150€

Kõrvalkulu mitte ettenähtud kohas suitsetamise eest

60€

Kõrvalkulu suitsuanduri eemaldamise või kinni katmise eest

120€

Korduvkolimisega põhjustatud lisatöö eest nõutav kõrvalkulu, alates teisest üürniku poolt algatatud kolimisest

30€

Kulude hüvitamine, kui üürniku süüline tegevus on põhjustanud turvaekipaaži väljakutse

30€

Turvaekipaaži poolt boksi- või toaukse avamine

5€

Üürniku tegevuse tagajärjel tekkinud WC poti, dušitrapi või valamu ummistuse likvideerimine

20€