Tallinna Tehnikaülikool

Sind huvitab töö kõrgtasemel nutikate süsteemide, robottehnika ja autonoomsete seadmete ning tehisintellekti juhitavate süsteemidega? Sel juhul oled õiges kohas.

Mehhatroonika on sünergia infotehnoloogiast, elektroonikast, optikast ja mehaanikasüsteemidest ning üks dünaamilisemaid tehnikasuundi maailmas. Selle eesmärk on tehniliste süsteemide funktsionaalsete võimaluste täiustamine uute infotehnoloogiliste vahenditega ja uutel põhimõtetel töötavate seadmete loomine, rakendades tehisintellekti ja uusi andurite põhimõtteid ümbruse paremaks tajumiseks ja seadmete juhtimiseks programmeeritava elektroonika abil. Tuntud näited mehhatroonikasüsteemidest on robotid ja mitmesugused automaatikaseadmed nii kodus kui ka ettevõtetes, kus on rakendatud tänapäevaseid IT- lahendusi.

Eriala sisu

IT-lahendused ja tarkvara integreerimine seadmetesse nii tööstuses kui ka sotsiaalsfääris muutub järjest olulisemaks, samuti IT, elektroonika ja mehaanika sügav integratsioon. Mehhatroonika paneb need kolm kokku ja nii sünnivadki arukad tulevikusüsteemid.

Olulised erialaained on näiteks: automaatikavahendid, mehhatroonikasüsteemide modelleerimine ja juhtimine, mikroprotsessorsüsteemid, automaatikavahendid, kaasaegne robotitehnika, andmehõivesüsteemid, tarkade asjade võrgud, rakenduslik andmeside, küberturbe põhialused, arukad juhtimissüsteemid, raalintegreeritud tootmine, mehhatroonika ja arukate süsteemide projekt, masinnägemine, biosensoorika, säästev energeetika, jätkusuutliku energeetika alused.

Tutvu õppekava ülesehitusega

Pane tähele! Õppetöö toimub inglise keeles. Tegemist on rahvusvahelise õppekavaga, millel õppimine on Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide kodanikele tasuta.

Õppekaval on ka partnerülikoolid, kuhu saad soovi korral minna vahetusõpingutele:

 • Aalto University, Soome
 • Hochschule Aachen, Saksamaa
 • Chalmers University of Technology, Rootsi

Tutvu mehhatroonika õppekava täisversiooniga

Tulevik

Eri valdkondade teadmistes orienteerumise ja seostamise oskus koos innovaatilise mõtlemisvõime ning ettevõtlikkusega on see, mis tagab edu tulevikus. Mehhatroonika eriala vilistalased on edukad nii suurettevõtete arendustegevuses kui ka ettevõtluses start-up’ide arendamisel

Mehhatrooniku eelistatud töökohad on automaatika-, robootika ja elektroonikaspetsialistidena, samuti tootmises automaatseadmete, tehnoloogiliste liinide ning robotite ekspluatatsiooniinseneride või ettevõttejuhtidena.

Mehhatroonikul on kõik eeldused edukaks karjääriks kiirelt arenevates, uutele lahendustele orienteeritud ning paindlikes firmades. Neid vajatakse paljudes ettevõtetes, nagu näiteks AS ABB, AS Ericsson Eesti, IPTE Automation OÜ, Festo Oy AB, AS Tech Group, AS Harju Elekter, Eesti Energia, jpt.

MIKS ÕPPIDA MEHHATROONIKAT JUST TALTECHIS?

 • Hands-on osakaal õppes on suur. Tudengite käsutuses on mitmed kaasaegsed laborid – tööstusrobootika ning robotite juhtsüsteemide labor, autonoomsete süsteemide labor, mehhatroonikasüsteemide labor, masinnägemise labor ning arvutiklass ja töökoda. Kuula ka podcasti, mida praktilist õpe pakub.
 • Õppe- ja arendusprojektideks on pakkuda suur valik erinevaid roboteid.
 • Magistrikraad võimaldab saada mehhatroonikainseneri esmaskutse kvalifikatsiooni.

EDUKAD VILISTLASED

 • Kristjan Maruste - ettevõtte CoModule asutaja, endine TalTech Formula Student liider, USA majandusajakirja Forbes poolt valitud 2015. aastal 10 maailma tööstuse valdkonna edukaima noore sekka.
 • Rainer Sternfeld - firmade Planet OS ja MarineExplore kaasasutaja USAs, VP of Strategic Projects at Intertrust, The Atlantic Council Millennium Fellow 2017, endine ABB Baltikumi arendusjuht ja GrabCAD nõukogu liige.
 • Madis Uuemaa - ettevõtte Smart Load Solutions asutaja, USA majandusajakirja Forbes poolt valitud 2015. aastal 10 maailma teaduse ja tervise valdkonna edukaima noore sekka.

Sisseastumine

 • Konkursi tingimused: kõrgharidus lähedasel erialal
 • Kandideerimise nõuded: vestlus
 • Õppekohti: lävendipõhine vastuvõtt
 • Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10
 • Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui vestluse tulemus on vähemalt 5 punkti

Kandideeri SAISis

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:

Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:

Anton Rassõlkin
620 3305
anton.rassolkin@taltech.ee

Õppekonsultant

oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:

Cia-Helena Meldo
620 3635
cia-helena.meldo@taltech.ee