Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Mereakadeemia laevad

Avamerejaht Tuulelind

Mereakadeemia endine avamerejaht Tormilind teenis kooli väärikalt 22 aastat, aga kuna iga asi vananeb ning akadeemia ammune unistus oli kaasajastada oma meresõidupraktika võimalusi, siis otsustati soetada uus jaht, mis ehitati valmis ja ristiti Tuulelinnuks 2016. aastal. Uus jaht on kasutuses nii tudengite purjeõppel kui väikelaevajuhi koolitustel. Samuti osaletakse koos tudengitega aktiivselt erinevatel kodumaistel ja rahvusvahelistel purjeregattidel. Tuulelind on osalenud 2017, 2018 ja 2019. a suvel rahvusvahelisel purjeregatil The Tall Ships Races. Kaks aastat järjest on võidetud ka esikoht omas klassis (D-klass).

Tuulelind ristiti ja veestati kõikide iidsete traditsioonide järgi 26. aprillil 2016. Tuulelind on cruiser-racer tüüpi lameda põhjaga jaht, millel on kasutada mugavalt kokku rullitav eespuri foka, samuti grootpuri, lisaks muidugi allatuult sõitmiseks gennaker ja spinnaker.

Tuulelind on lisaks varustatud neljasilindrilise Volvo Penta 39kW diiselmootoriga, mis on väga ökonoomne ning tunnis kasutab kütust ca 5 liitrit. Samuti on jaht varustatud navigeerimiseks vajaliku navigatsiooni- ja sidevarustusega (GPS, AIS, kaardiplotter, RADAR, autopiloot, kajalood, VHF, sat. telefon jne.).

Jahi sisemus

Kuna tegemist on õppejahiga, on ka jahi sisemus väga lihtne ning varustatud vaid kõige vajalikumaga. Jahis on kolm kajutit ja salong kokku kümne koikohaga, kambüüs ning pesuruum/WC. Salongi kasutatakse lisaks magamisele ka õppeklassina, kus on olemas suur laud ja telekas, millele kapten saab dubleerida kokpitis asuva kaardiplotteri pildi ning selgitada suuremale hulgale noortele erinevaid nüansse. Kuigi koikohti on kokku kümme, siis korraga võib pardal olla 12 inimest.
 

Tuulelinnu andmed:

Pikkus: 44 jalga ehk 13,15m
Laius: 4,18m
Kaal: 11,2 tonni
Masti pikkus: 18,25m
Süvis: 2,2m.

Tuulelind Facebookis

Tuulelinnu saatmine rahvusvahelisele regatile

Eesti Mereakadeemia õppelaev Sinilind

Eesti Mereakadeemia soetas õppelaeva „Sinilind“ 2022 aasta septembris. Laeva mark/mudel on Stentor 54 Pilothouse ning see on ehitatud 2006 aastal Hollandis. Enne Eestisse jõudmist on Sinilind (algselt Big White) seilanud erinevatel meredel.

Sinilindu kasutatakse õppetöö praktiliste tundide läbi viimiseks erinevatel õppekavadel, samuti väikelaevajuhtide koolitamiseks ning erinevates teadustöö projektides. Tänu heale ruumilahendusele saab korraga pardale võtta kuni 20 inimest, magamiskohti on kuni kuuele ja need on jagatud kahte kajutisse ning salongi.

Kuna Sinilind oli algselt projekteeritud perepaadina, on see väga hästi varustatud ning tänu metall kerele, on see ka aastaringselt kasutatav. Sinilinnu ahtrisse on soetatud eraldi RIB paat kuni viiele inimesele.

Peale Eestisse saabumist on Sinilind läbinud uuenduskuuri, mille käigus ehitati ümber ahtrikajut (saab kasutada magamiseks või konverentsiruumina), vahetati välja telerid ning uuendati kogu navigatsioonivarustus (ECDIS, AIS, Autopiloot, VHF, 360° kaamerad jne.).

Parema stabiilsuse säilitamiseks merel on laeval stabilisaatorid ning manööverdamist hõlbustavad vööri- ja ahtripõtkur. Edasi viib Sinilindu 136 kW diiselmootor ning külmemateks kuudeks on laev varustatud Webastoga.

Sinilinnu andmed:

Pikkus: 54 jalga ehk 16,03 m
Laius: 4,65 m
Kaal: 45 tonni
Süvis: 1,4 m.

Sinilinnu ristimine

Eesti Mereaakadeemia ujuvaluste rentimise hinnakiri

Kõikidel soovijatel on võimalik Mereakadeemia ujuvaluseid eelneval kokkuleppel rentida. Rentimise tellimus tuleb teha vähemalt üks nädal (7 päeva) enne ürituse toimumise algust, saates e-kirja EMERA taristukeskuse juhatajale Jarmo Kõster'le. Kontaktid leiad lehe allosas.

Eesti Mereakadeemia ujuvaluste rentimise hinnakiri

Alus Ühik Hind koos käibemaksu, kapteni töötasu, sadamatasu, koristuse ja kütusega
Avamerejaht "Tuulelind" 1 päev (8h) 500 eurot
Mootorpaat "Sinilind" 1 päev (8h) 1000 eurot

Juhul kui peale tellimuse fikseerimist tekib tellijal soov viia tellimusse sisse märkimisväärseid muudatusi, on EMERA taristukeskusel õigus rakendada ühekordset muutmistasu 100 eurot.