Eesti Mereakadeemia pakub 4 rakenduskõrghariduse kava - laevajuhtimise, laevamehaanika, mereveonduse ja sadamatöö korraldamise ning veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise erialal. Samuti on võimalus õpinguid jätkata merenduse magistri- ja doktoriõppe kavadel.
Merendussektor vajab teadusliku töökogemusega eksperte õppejõududeks, teadlasteks nii era- kui ka avalikku sektorisse, selleks, et tagada Eestis merenduse valdkonna jätkusuutlik areng. Merenduse doktorikavale on oodatud merenduse valdkonna magistrid aga ka teiste erialade lõpetanud.
Eesti Mereakadeemia Täiendusõppe keskus korraldab merenduse valdkonna kursusi, seminare ja konverentse nii meremeestele kui kõigile merendushuvilistele. Lisaks koolitusprogrammis korraldatavatele kursustele teeb Täiendusõppe keskus koostööd ettevõtetega, pakkudes kliendi vajadustele sobivaid kursusi.
Eesti Mereakadeemia eesmärgiks on läbi rakendusuuringute ning -projektide panustada merendussektori arengusse Eestis ning Läänemere regioonis. Teadmusteenuste osutamisel on meil võimalik tugineda kaasaegsele simulaatorikeskusele, mis võimaldab läbi mängida erinevaid situatsioone.
Eesti Mereakadeemia koondab endas merendusalase kompetentsi laevanduse, sadamamajanduse, merekeskkonna ja teistel seotud teemadel, kus lisaks õppetööle viiakse läbi ka erinevaid teadus- ja arendusprojekte nii siseriiklikult kui rahvusvahelisel tasemel.
Eesti Mereakadeemia ruumides tegutseb laevasimulaatorite keskus, mille eesmärk on kõrgtehnoloogia abil panustada esmaklassilisse merehariduse pakkumisse. See on Eestis ainus merendusele keskenduv simulaatorikeskus, kuhu kuuluvad laevasilla, mereside, masinaruumi, külmakoolituse ning PISCES II jt simulaatorid.
Eesti Mereakadeemia Üliõpilaskogu on Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia üliõpilaskonna täitevorgan, mille missioon on Eesti Mereakadeemia üliõpilaste hariduslike ja kultuuriliste arenguvõimaluste edendamine ning üliõpilaste toimetuleku eest seismine.
Meremees on Eesti merendusajakiri, mida annab merendusettevõtete ja -organisatsioonide toel välja Eesti Mereakadeemia. Meremehes leiavad kajastamist merenduspoliitika, merehariduse, -ohutuse, -keskkonnakaitse, -kirjanduse, -ajaloo ja muud merendussektori päevakajalised teemad nii professionaalile kui ka asjahuvilisele.
Tallina Tehnikaülikooli saab sisse astuda 1. jaanuarist kuni 6. juulini 2022. TalTech Eesti Mereakadeemias saad õppida neljal rakenduskõrgharidus- ja ühel magistriõppekaval. Erialavalik ulatub laevajuhtimisest veeteede haldamise ja ohutuse korraldamiseni. Meie lõpetajad on kõrgelt hinnatud ja tasustatud tippjuhid ning spetsialistid nii merel kui maal.