Tallinna Tehnikaülikool

Tule meile õppima!

1918. aastal asutatud Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) pakub bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõpet inseneri, infotehnoloogia, loodusteaduste, äri ja merenduse alal. Lisaks kraadiõppele pakume erinevaid koolitusi nii põhikooli- kui gümnaasiumiõpilastele; täiskasvanutele täiendkoolitusi, avatud õpet ning mikrokraade.
TalTech on Eesti kõige uuendusmeelsem ülikool ja jätkusuutliku digituleviku teerajaja. Oleme kõige rahvusvahelisem ülikooli Eestis - meie ligi 10 000 üliõpilast on pärit enam kui 100 erinevast riigist.

TalTech on ainus ülikoolilinnaku- ehk kampusetüüpi ülikool Baltimaades, kus kõik vajalik on mugavalt käe-jala juures. Meil on rahvusvaheliselt kõrgetasemeline õppe- ja teadustaristu (õppeklassid, esitlustehnika, teadusaparatuur jm) ning üks Baltikumi moodsamaid raamatukogusid. TalTechi kaunist linnakust on lähitulevikus saamas kõige nutikam ülikoolilinnak maailmas. Vaata siit Mustamäe kampuse virtuaaltuuri.

Siin kohtuvad teadlased, üliõpilased ja ettevõtjad, et lahendada praktilisi tootearendusprobleeme ning genereerida uusi tulevikku vaatavaid ideid. Meil ei ole kunagi igav - lisaks teadusele, ettevõtlusele ja õppele tegutseb siin üle 30 aktiivse üliõpilasorganisatsiooni. Legendaarsed Linnakupeod ei jäta kedagi külmaks! EuroTeQi abiga saad soovi korral õppida Euroopa parimates tehnikaülikoolides.

Bakalaureuseõpe avab Sulle ukse kas infotehnoloogia, inseneeria, majanduse, loodusteaduste või merenduse põnevasse maailma!

 • Infotehnoloogia teaduskonnas saad õppida nii informaatikat, IT-süsteemide administreerimist, arendust, programmeerimist kui ka küberturvet;
 • Inseneriteaduskonnas ootavad Sind põnevad ehituse, tehnoloogia ja tootearenduse teemad;
 • Loodusteaduskonnas tutvud süvitsi reaalteadustega: maa süsteemide, füüsika, keemia, geeni-, toidu- ja biotehnoloogiaga;
 • Majandusteaduskond teeb Sind eksperdiks õigusteaduse, majanduse, äri, avaliku halduse ja riigiteaduste valdkonnas;
 • Eesti Mereakadeemia palub väljaõpet laevajuhtimise ja laevamehaanika, mereveonduse, sadamatöö ja veeteede haldamise valdkonnas.

Tutvu erialadega

Magistriõpe pakub Sulle suurepäraseid võimalusi omandada hinnatud teaduskraad ja soovi korral mõelda ka akadeemilisele karjäärile.

Paljud meie õppekavad võimaldavad edukalt ühildada õppimise ja töö. Koostöös ettevõtetega on võimalus leida põnevaid väljakutseid pakkuv praktikakoht. Pakume ka ühisõppekavasid koos partnerülikoolidega. 

 • Infotehnoloogia teaduskonnas süvendad teadmisi arvutisüsteemide, informaatika, küberkaitse, tarkvaratehnika, äriinfotehnoloogia jpt suundades;
 • Inseneriteaduskonnas omandad teadmised elektroenergeertikast, energiatehnoloogiast ja soojusenergeetikast, keemia- ja keskkonnakitses tehnoloogiast, logistikast, mehhatroonikast, puidu-, plasti- ja teksiilitehnoloogiast jpm;
 • Loodusteaduskond teeb Sind eksperdiks rakendusfüüsikas, rakenduskeemias, geeni- ja biotehnoloogias, toidutehnoloogias ja maapõueressurside alal;
 • Majandusteaduskond annab teaduskraadi avaliku sektori juhtimises, ettevõtlikus juhtimises, turunduses, majandusanalüüsis, õigusteaduses ja teistel majandusaladel;
 • Eesti Mereakadeemia viib sind merenduses tipptasemeni.

Tutvu erialadega

Mikrokraad annab Sulle vaid 1 aastaga uue taseme! Tehnikaülikoolis saab õppida rohkem kui 40 erineval mikrokraadikaval alates teenusedisainist, programmeerimisest ja materjalide taaskasutusest kuni inimeste ja võrgustike juhtimiseni. See on hea võimalus süvendada oma teadmisi kindlas valdkonnas ja saada tippspetsialistiks. Sisseastumine ei eelda varasemat kõrgharidust ega eksamite sooritamist. Vaata lähemalt või kuula podcasti!

Tutvu kavadega

Erinevad koolitused annavad täiskasvanule võimaluse õppida just seda, mida parasjagu soovid  - olgu valdkonnaks majandus, IT, inseneeria või hoopis midagi muud. Koolitused toimuvad nii eesti, vene kui inglise keeles. Igal kuul alustavad uued kursused!

Tutvu koolitustega

Kooliõpilasena saad osaleda olümpiaadel ja võistlustel, aga pakume ka abi põhikooli ja gümnaasiumi eksamiteks valmistumisel, sissejuhatust 10. klassi laia matemaatikasse, olumpiaadikursusi ning ettevalmistavaid kursusi ülikooli sisseastumiseks.

Tutvu tegevustega

Tule meile tööle!

TalTechis on suurepärased võimalused teha nii akadeemilist karjääri kui ka töötada tugistruktuuris, olgu Sinu erialaks siis IT, rahandus, kinnisvara, personalitöö, administreerimine, projektijuhimine, turundus või midagi muud. Meie ligi 2000 töötaja hulka kuulub eri vanuses inimesi paljudest riikidest ja rahvustest. Oleme keskkonnasõbralikud, jälgime ja arendame jätkusuutlikkuse põhimõtteid.

Pakume oma töötajatele:

 • sõbralikku, aktiivset, väga tarka ja inspireerivat kollektiivi;
 • ulatuslikke karjäärivõimalusi põneva struktuuriga organisatsioonis;
 • võimalusi osaleda väga paljudel majasisestel koolitustel;
 • töö ning õpingute ühendamist, saad ennast täiendada mugavalt töö kõrvalt;
 • väga soodsat hinda sportimiseks TalTechi spordiklubis;
 • kes ei kasuta head ühistranspordiühendus kogu linnaga - tasuta parkimise võimalust, elektriauto laadimise võimalust ning majasisese jalgrattaparkla kasutamise võimalust; 
 • Mustamäe linnakus mitmeid erinevaid söögikohti ning iga päev tervislikke toiduvalikuid.

Miks TalTech?

Sinust saab kestlikkuse kindlustaja. Milline on tulevik? TalTechi teadlased panustavad igapäevaselt ringmajandusse, otsivad loodusressursside tõhusamaid kasutusvõimalusi, uurivad mereökoloogiat ja laevanduse süsinikdioksiidheitmete vähendamist. TalTech on organisatsioonina sihiks võtnud täielikult kliimaneutraalseks muutumise aastaks 2035, rohepöördega tegeleme väga mitmel rindel, olles selle teema eestvedaja Eestis. Mõtle suurelt – miks ei võiks Sina olla omakorda nende protsesside võtmeisik ülikoolis tudengi, teadlase või administratiivöötajana.

Ükski horisont pole liiga kauge! Olgu Sinu ambitsioonide horisont maade ja merede taga, maapõue sügavaimates soppides või hoopis kosmoses, TalTechi alati ajakohane ja ümbritsevat reaalsust arvestav erialade ning töövaldkondade valik annab Sulle vahendid selleni jõudmiseks. Loodusteadustest füüsika ja matemaatikani, majandusest IT-ni, merendusest teede- ja sillaehituseni; ka tugistruktuuri töötajal on seinast seina spetsialiseerumisvõimalusi. Kõiki neid erinevaid distsipliine seob üheks see, et need annavad Sulle suurepärase ettevalmistuse ja lõputu tööpõllu – Sinu ülesanne on vaid valida oma suund ja liikuma hakata.

Praktiline suhtlusvõrgustik kogu eluks. TalTechi ülikoolilinnak on oma kompaktsuses ja sünergilises toimimises ainulaadne Baltikumis. Kõik on lähedal, elu keeb – ja kuna ülikoolis õpib ja töötab ka äärmiselt rahvusvaheline seltskond, siis tekib eluks vajalik suhtlusvõrgustik kaasnähuna justkui iseenesest. Kultuurikollektiivis üheskoos lauldes, pilli mängides, tantsides või ergutustööd tehes tutvud mõtte- ja teokaaslastega veel sügavamalt.
TalTechi linnakus asuvad ka innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ning Tallinna Teaduspark Tehnopol, kus kohtuvad teadlased, üliõpilased ja ettevõtjad, et lahendada praktilisi tootearendusprobleeme ning genereerida uusi tulevikku vaatavaid ideid. See on Sinu jaoks kas suurepärane sisenemispunkt tööturule, võimalus teha praktilist koostööd innovatsioonimeelsete ettevõtetega juba õpingute ajal või innovatsioonimeelse ettevõttena võimalus kaasata suurepäraseid teadlasi ning tudengeid.

Tarkade linnade looja. Targad hooned tagavad kasutaja heaolu märkamatult ning teevad seda väikesema energiakuluga. Tuleviku linn toodab, salvestab ja tarbib energiat nii, et see on tarbijatele taskukohane ja keskkonnale sõbralik. Kohaliku taastuvenergia kasutamine, personaliseeritud teenustega elektrivõrgud ja nutikad alajaamad võimaldavad kärpida süsinikumahukat elektri tootmist. Tuleviku linnakeskkonna paremaks muutmiseks, uute energeetikalahenduste ja tehnoloogiate katsetamiseks on ülikooli juures Targa Linna tippkeskus. Linn on väga suur masin, mille mõistmiseks on vaja väga paljude erinevate elualade tippspetsialiste – vaja on teadmisi bioloogiast, maapõuest, IT-st, majandusest, teedeehitusest ja ehitusfüüsikast rääkimata. Sina saad anda oma panuse, et see masin õlitatult ja jätkusuutlikult töötaks. Lihtsalt vali oma lähenemisnurk - töö või õppekava.

Üks uks, kuus ülikooli. Astudes TalTechi avad endale korraga ukse ka Müncheni Tehnikaülikooli, Eindhoveni Tehnikaülikooli, Taani Tehnikaülikooli, Tšehhi Tehnikaülikooli ja École Polytechnique’i nimelisse ülikooli Prantsusmaal. Kõik nimetatud koolid kuuluvad koos TalTechiga EuroTeQ tehnikakõrgkoolide koostööliitu. See loob Sulle, suurelt mõtlev ja ambitsioonikas sisseastuja või tudeng või töötaja, võimaluse õppida enda õppekava raames korraga kasvõi kõigis kuues erinevas tehnikaülikoolis. EuroTeQi poolt pakutavad mitmekülgseid õppeformaadid seovad endas teadustöö, innovatsiooni ning on teejuhiks interdistsiplinaarsete koostöösuhete loomiseks. EuroTeQ ülikooli lõpetajal on laiapõhjalised teadmised ja mis peamine – rahvusvaheline koostöökogemus, mida läheb Eesti-sugusest väikeriigist pärit helgetel peadel üha enam ja enam vaja. 

Maailma muutev töö parima tasuga. Pole saladus, et kõigi teiste avalik-õiguslike ülikoolide võrdluses saavad just TalTechi lõpetajad kõrgeimat töötasu. See on fakt, aga miks see nii on? See tähendab, et õppetöö on vaevanõudev, aga seeläbi ka kvaliteetne ja eluks igakülgselt ettevalmistav. Tipperialad IT-teaduskonnas on näiteks informaatika ja küberkaitse; inseneerias energiamuundus- ja juhtimissüsteemide, hoonete ja rajatiste ning tööstustehnika juhtimine. Tööandjad hindavad kõrgelt selliseid majandusteaduskonna vilistlasi, kes on lõpetanud tehnoloogia valitsemise ja digitaalsete muutuste, rakendusliku majandusteaduse, samuti juhtimise ja turunduse erialad. Loodusteadustest tõusevad esile rakendusfüüsika ja maapõueressursside erialad, Eesti Mereakadeemiast merenduse eriala.
Leia oma tee, mõtle suurelt ja ära rahuldu vähesega!

Magistrina võid mõelda veel suuremalt! Et mõista elu meie ümber, on vaja selgust enda sees. TalTechi magistrikraadiga saavutad korraga mõlemad eesmärgid. Elu meie ümber muutub aina komplitseeritumaks, tehnoloogiaga sammu pidamiseks on vaja õppida kauem ja minna veelgi enam süvitsi.
Et laiendada magistrite rahvusvahelist haaret, on Tallinna Tehnikaülikool välja töötanud rahvusvahelised tasemeõppekavad eesmärgiga varustada lõpetajad teadmiste ja oskustega, mis teevad neist konkurentsivõimelised spetsialistid globaalse maailma multikultuurses keskkonnas. Õppimine paljurahvuselises tudengkonnas annab ainulaadse võimaluse saada rahvusvaheline suhtlus ja koostöökogemus kätte kodust kaugele minemata. Rahvusvahelise tasemeõppe õppekavad on akrediteeritud.