Tallinna Tehnikaülikool

Our vision is to promote the welfare of African students in Estonia, for our development, our continent and host country.

Missions:

  • Enhancing the well-being of African students in Estonia.

  • Promoting peaceful co-existence between African students and Estonia along and the entire Estonian community.

  • Promoting contact sharing among African students.

  • Aiding the integration of African students into the Estonian society.

More information about us: https://www.facebook.com/aasestonia/

Autospordiklubi iseloomustavad kolm märksõna: putitamine, üritused ja ekskursioonid. Putitamiseks on meil 76. aasta VW Transporter T2, mida me kutsume hellitavalt Tudengibussiks. Kuigi tööd on veel palju, siis meie eesmärgiks on lähitulevikus taastada Tudengibussi tänavalegaalsus. Kuna hindame klubis oskust vanatehnikat ise elus hoida, siis võimalikult palju töid teeme ise, et õppida uusi praktilisi oskusi ja hoida au sees ise mõtlemise ja tegemise kunsti.

Üritustest korraldame Hobiautode kokkutulekut, mis annab võimaluse eelkõige Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilastel välja ajada oma hobiautod - olgu siis selleks mõni uunikum või lihtsalt armas igapäevaauto. Ürituse eesmärk on kogemuste vahetamine, uute tutvuste loomine ja hobiautokultuuri populariseerimine. Lõpetuseks käime ka oma klubikeskis ekskursioonidel tehnikateemalistes muuseumites, külastame tänapäevaseid tehnika suunamudijaid ja ettevõtteid.   Kui tunned meie tegemiste vastu huvi, siis kirjuta meile ask@taltech.ee või võta meiega ühendust Facebooki kaudu.   Ootame teid meie liikmeks aasta läbi ja kui õlinäpp ei ole, aga Tudengibussi projekt tundub äge, siis võta ikka ühendust. Tunneme suurt puudust abist sots meedia haldamisel ja organisatoorsete küsimustega.

Mida BEST kui tudengiorganisatsioon endast täpsemalt kujutab ja kes meie, need sinistes, taevavärvi pusades BESTikad oleme ning miks me seda teeme? 

Vastus võiks olla sama lihtne kui otsetõlge inglisekeelest – “parimad”, kuid kiidukuked me ei ole. Tegelikult on BEST-Estonia (Board of European Students of Technology) näol tegemist rahvusvahelise organisatsiooni ühe täpikesega ülejäänud 95 tehnikaülikoolist, tervelt 32 riigist. 

Toetudes meie visioonile võimendatud mitmekesisus ning rahvusvahelisusele on meil mitmeid väljundeid avastamaks erinevaid riike üle kogu Euroopa kultuuriruumi, tutvuda ja teha koostööd erinevate erialatudengitega ning saada endale peale unustamatute kogemuste nii sõprussuhteid kogu eluks kui ka täiel rinnal enesearendamise võimalusi. 

BESTikal on võimalik reisida ka vaesele tudengile taskukohaste hindadega ning seeläbi saada ka koolitusprogramme, mida pakume ka kohalikul tasandil. Tegutseda saab mitmes vallas – nii müügivaldkonnas, avalike suhete, disaini ning turunduse vallas kui ka IT-valdkonnas. Võimalused ei piirdu aga ainult eeltooduga – väljundeid enesearenguks on veelgi! 

Kas tundub liiga hea, et tõsi olla? Meie kontoriuks Tudengimaja III korrusel on Sulle alati avatud!

Uuri lisa: 

e-mail: juhatus@best.ee 
koduleht: www.best.ee
Facebook: www.facebook.com/BEST.Estonia 
Instagram: www.instagram.com/best_estonia

ESN TalTech IC on rahvusvaheline tudengiorganisatsioon, mis on loodud eesmärgiga pakkuda paindlikumat õppekeskkonda. Meie ülesanne on pakkuda paremat omavahelist suhtlust TalTech’i rahvusvaheliste üliõpilaste kogukonnale ning saada ülikooli poolset tuge. Et seda eesmärki saavutada, siis me organiseerime rahvusvahelistele tudengitele erinevaid kaasahaaravaid üritusi, nagu näiteks rahvusvahelisi õhtusööke, keelekohvikuid, lauamängu üritusi ja palju muud.

Lisaks sellele organiseerime koostöös reisikorraldus partneritega väljasõite erinevatesse sihtkohtadesse nagu näiteks Peterburi ja Lapimaale. Kas ei kõla mitte vingelt? Neile, kes osalevad aktiivselt üritustel, on välja töötatud ametlik liikmekaart nimega „ESN card“, mis võimaldab mitmete partnerite pakkumistele allahindlust üle Euroopa. Ülemaailmselt ESN pakub teenuseid üle 350 000 tudengile ning meil on eriti hea meel olla osa sellest.

Lühidalt, me oleme grupp aktiivseid rahvusvahelisi vabatahtlikke, kes soovivad aidata teisi ning muuta neil elu siin kergemaks ja paremaks. Meie mugav kontor asub TalTech’i majas ja kõik on oodatud liikmeks astuma. Kui oled huvitatud liitumisest, saada meile sõnum. Või jälgi meie tegevusi meie sotsiaalmeedia kanalitelt.

Email: esn.taltech.ic@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/esntaltechic
Instagram: @esntaltechic

ESN logo

Inseneritudengitele mõeldud rahvusvaheline organisatsioon ESTIEM LG Tallinn võimaldab ennast arendada kultuuri, karjääri, hariduse ja ka personaalse arengu valdkondades.

ESTIEM on üleeuroopaline IEM (Industrial Engineering and Management) tudengite võrgustik, kuhu kuulub ligi 80 ülikooli.

Tule liikmeks ning tutvu tudengitega üle Euroopa, nii üritusi korraldades kui ka neil osaledes.
 

Kirjuta meile: board.tallinn@estiem.org 
Uuri lisa: koduleht | Facebook | Instagram

ESTIEM

Formula Student on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus. Võistluse idee on pärit Ameerika Ühendriikidest, kus ülikoolide meeskonnad Formula SAE egiidi all üksteisest juba pea kolm aastakümmet mõõtu on võtnud.

Tootearendusvõistlus Formula Student kujutab endast väikese üheistmelise vormelauto projekteerimist, ehitamist ja hiljem auto tutvustamist, sellega erinevate katsete läbimist ning võidusõitmist ringrajal. Projektis osalemine annab tudengile reaalse kogemuse auto projekteerimises ja valmistamises ning tutvustab noorele insenerile autotööstuse majanduslikku poolt.

Uuri lisa: 

e-mail: info@formulastudent.ee 
koduleht: www.formulastudent.ee
Facebook: www.facebook.com/FSTeamTallinn 
Instagram: www.instagram.com/fsteamtallinn 

Tudengivormeli logo

Juuliuse Jüngrid pakuvad tudengitele ägedaid üritusi, head seltskonda ja ühtekuuluvustunnet. Korraldame ülikoolis nii spordi- kui ka kultuuriüritusi, toetades aktiivselt ülikooli tublisid sportlasi ja teeme koostööd teiste tudengiorganisatsioonidega, et tuua üksteisele lähemale kogu Tallinna Tehnikaülikooli pere. Jüngrid pakuvad kõikidele liikmetele võimalusi eneseteostuseks erinevates valdkondades: ürituskorraldus, sotsiaalmeedia, klassikaline meedia, foto- ning videotöötlus, avalik esinemine ning füüsiline ja vaimne tervis.

Seega - soovid ülikooliaja kujundada üheks meeldejäävaimaks elamuseks ja saada sõpru terveks eluks? Liitu Juuliuse Jüngritega!

Ootame sind:

www.juuliusejyngrid.com

www.facebook.com/JuuliuseJyngrid 

MTÜ Õigus Juuratudengid, more familiarly known as Õigus, is the student association ofTallinn Law School. It was founded in the fall 2013 to act as a trustee for its members in the faculty of law and to offer study, social and cultural services for its members.

Õigus operates under Tallinn University of Technology collaborating with student unions and other student organizations, as well as with the business partners. Outside Estonia, the cooperation is carried out with other law associations from various countries. Õigus is also actively looking for new cooperation opportunities. 

Õigus wants to actively help students of Tallinn Law School in study matters as well as other everyday challenges. If you have a problem, feel free to turn to us and we will do our best to support and guide you in the difficulties of rough student life. Together we can make our student years unforgettable!

Find out more: 
E-mail
Facebook

TalTech Filmiklubi ühendab filmindushuvilisi tipikaid. Meie juures saad õppida videoproduktsiooni alates planeerimisest kuni operaatoritöö ning monteerimiseni. Eelnev kogemus pole vajalik, videoprojektides osaledes õpid võttekoha seadmist, kaamerate käsitlemist, filmitud materjali järeltöötlemist ja palju muud. Filmiklubil on aastate jooksul soetatud kaasaegne tehnikapark (videokaamerad, valgus, monteerimisarvutid, helitehnika). Tahad õppida filmikunsti - liitu Filmiklubiga!

Uuri lisa:
info@filmiklubi.ee
Koduleht: www.filmiklubi.ee
Facebook: https://facebook.com/taltechfilmiklubi

TalTEch filmiklubi logo

Kultuuriklubi pakub tudengitele raske õppetöö vahelduseks pöörast meelelahutust ja huvitavaid kogemusi. Meiega koos saad olla osa suurimate ülikooli pidude korraldamisest. Tule ja ela unustamatut tudengielu, arenda oma ürituskorralduse ja meeskonnatöö oskusi, leia uusi sõpru ning palju enamat!

Uuri lisa: 

e-mail: kontakt@kultuuriklubi.ee 
koduleht: kultuuriklubi.ee 
Facebook: www.facebook.com/ttukultuuriklubi 
Instagram: www.instagram.com/ttukultuuriklubi 

Kultuuriklubi logo

T-Teater tuli kokku ennevanasti, miljoneid aastaid tagasi, siis kui dinosaurused ja moskiitod veel maailma valitsesid. Umbes aasta 2001 detsembris sai kokku Tallinna Tehnikaülikoolis kamp noori inimesi, kellest kasvas välja omapärane ja ainulaadne elu-teater. Neid ühendab ainult üks: neil kõigil on teatri Pisik veres. T-Teater ammutab võõraid elukogemusi aegadest ja ühiskondadest, mida nad kaugelt kaikaga puutunudki pole, kuid et tegelikult mõista kõike mida nad teevad, peaks seda nägema, ning mitte ainult proovis, vaid ka argielus. 

Uuri:
E-mail: info@tteater.ee
koduleht: tteater.ee/
Facebook: www.facebook.com/TalTechiTudengiTeater
Instagram: www.instagram.com/taltech.tudengiteater/

T

Kas sulle pakuks huvi rattasõit koos teiste tudengitega? Soovid külastada paiku nii Tallinna ümbruses kui mujal Eestis, kuhu igaüks ei satu? Mõlgub äkki mõttes mingi huvitav rattaga seotud üritus, aga puudu on osavõtjatest või julgusest seda omal käel ette võtta? Või soovid lihtsalt osaleda kogenud tegijate poolt pisidetailideni paika lihvitud rattaüritustel, kus kõik olmemured on korraldajate poolt ära lahendatud ja sinu osaks jääb vaid kõike pakutavat nautida? Hooaja jooksul ehk aprillist novembrini toimub meie erinevate eestvedajate käe all kokku ligi 50 ülikooliperet ühendavat rattaüritust, seega ole sa tudeng, vilistlane, TTÜ töötaja või lihtsalt huviline – Tipikate Rattamatkaklubil on sulle pakkuda nii mõndagi!

Uuri lisa:

Sündmustega kursis olemiseks liitu uudiskirjaga.

Tipikate rattamatkaklubi logo

Robotiklubi koondab ligi 40 aktiivset tudengit ning kokku üle 250 robootikahuvilise. Klubi viib läbi arvukaid koolitusi õpilaste, tudengite ja juhendajate seas, osaleb mitmetel robotivõistlustel, kust on toonud auhinnatud kohti, tegutseb mitme arendusprojekti kallal, omab tihedaid sidemeid Baltimaade robotiehitajatega ning teiste Eesti robotiklubidega. Klubis on võimalus arendada ennast nii erialaliselt kui panna proovile enda organiseerimisoskus.

Uuri lisa: 

e-mail: robotiklubi@robotiklubi.ee 
koduleht: www.robotiklubi.ee 
Facebook: www.facebook.com/TTYRobotiklubi

Robotiklubi logo

TTÜ Fotoklubi põhiliseks eesmärgiks on ühendada fotograafiahuvilisi TalTech tudengeid ja vilistlasi, pakkudes neile võimalust tegeleda võimalikult palju eri tüüpi fotograafia alaliikidega. Omalt poole pakume liikmetele koolitusi ja töötubasid, väljasõite huvitavatesse kohtadesse, võimalust klubi tehnikat kasutada, vahvaid üritusi, näitustel oma loominguga osalemist, praktikat ning sarnase huviga seltskonda, kellega koos aega veeta. Ootame alati uusi huvilisi meiega liituma. 

Uuri lisa: 

E-mail: ttyfotoklubi@gmail.com 
Koduleht: fotoklubi.tipikas.ee 
Facebook: www.facebook.com/fotoklubi 

TTÜ fotoklubi logo

Lapikud on Tehnikaülikooli tarkvaraarendusklubi, mis ühendab endisi ja praegusi IT huvilisi TalTechi üliõpilasi. Nende põhieesmärgiks on TalTechi IT tudengite erialase lisandväärtuse loomine. Lapikud kaasavad tudengeid huvitavatesse IT projektidesse ning annavad võimaluse reaalselt oma käega midagi ära teha. Lisaks pakuvad Lapikud oma Helpdesk teenusega tudengitele soodsa hinnaga arvutiabi.

Uuri lisa: 

Meie Tartu kolledž on väike, kuid selts on korralduslikult suur ning ümbritsetud tegusate inimestega. Kõik annavad oma panuse ürituste korraldamisel ning positiivse hõngu loomisel. Meil on toredad inimesed, kes oskavad alati suurepäraselt tuju tõsta ning seda ka üleval hoida. Kollektiiv reageerib probleemidele kiirelt ja leiab alati lahendused. Aktiivsed kaasalööjad muudavad ka teiste päeva paremaks. Kui tahad ka meiega liituda ja oma ülikoolielu põnevamaks muuta, siis võta ühendust üliõpilasseltsi esinaise Anettega.

Anette e-post: anette.mozessov@gmail.com
Üliõpilasseltsi e-post: ttytarkyn@gmail.com
Kontor: Puiestee 80A esimesel korrusel ruumis A101

tartu

Turundusklubi soovib tudengitele pakkuda praktilist kogemust ning uusi teadmisi turundusvaldkonnas. Turundusklubi liikmeid kirjeldab kirg turunduse vastu ning soov omandada uusi oskusi. Meie meeskonnaga liitudes oled sammu võrra lähemal potentsiaalsele tööandjale!

Turundusklubis ootavad sind rõõmsameelsed tudengid, kellel on soov panustada TalTechi tudengiellu ja enesearengusse. Korraldame turunduskoolitusi, mida viivad läbi tuntud Eesti turundajad ning pakume liikmetele põnevaid võimalusi vaba aja veetmiseks ning teadmiste omandamiseks. Turundajana oled alati kursis uute trendidega ning tunned kaasaegseid turundusmeetodeid.

Uuri lisa:
Facebook
Instagram
e-mail: taltechturundusklubi@tipikas.ee

Turundusklubilogo2

Väitlusklubi peamine tegevusala on TalTechi üliõpilaste analüüsi, kriitilise mõtlemise, esinemise ja selge eneseväljenduse oskuse arendamine. Väideldes arendame oma mõttetööd: õpime kiiresti seoseid looma, olemasolevaid teadmisi sünteesima, kõnekunsti ja retoorikat arendama ning silmaringi laiendama. Kõikidel klubi liikmetel on võimalik õpitud oskusi siseriiklikel ja rahvusvahelistel väitlusturniiridel proovile panna. 

Lisaks põhitegevusele – väitlemisele – on Väitlusklubil ka mitmeid kõrvaltegevusi. TalTechi Väitlusklubi osaleb aktiivselt tudengielu korraldamisel. Meie juures saab soovi korral hea kogemuse rahvusvahelise turniiri korraldamises (2017.aastal toimus EUDC2017 – Euroopa meistrivõistlused väitluses, mida TalTechi Väitlusklubi korraldas, iga aastaselt korraldame ka Eesti meistrivõistlusi väitluses). 

Väitlusklubis saab regulaarselt väitlemas ja kohtunikuks käia nii eesti, inglise kui ka vene keeles. Väitlusklubi ootab kõiki, kes vähegi soovivad enda esinemisoskust arendada või probleemide üle vaielda.

Uuri lisa: 

E-mail: vaitlus@tipikas.ee 
Facebook: https://www.facebook.com/TalTechDebate
Instagram: https://www.instagram.com/taltechdebate/

Väitlusklubi logo

Tule aita astuda samm rohelisema tuleviku poole!

Tegemist on vesinikutehnoloogia arendamise ja populariseerimisega tegeleva organisatsiooniga, mis toob kokku valdkonnast huvi tundvad ja sellesse panustada soovivad tudengid. Vesinik on äärmiselt loodussõbralik kütus kui ka hea energia salvestuse viis, mille kõrvalproduktideks elektrolüüsis on puhas hapnik ja põlemisel veeaur. Mida rohkemat me tahta võiks?

Kui sind kutsub keemia, energeetika, sisekommunikatsioon, välissuhted, töötoad või ürituste ja konverentside korraldamine, siis TiVo’s saab rakendada oma huvi ning anda oma panus saavutamaks süsiniku null-jalajälg aastaks 2050.

Uuri lisa:

E-mail - info@tivo.ee

Facebook - https://www.facebook.com/TalTechTiVo

Instagram - https://www.instagram.com/taltechtivo/

Tivo logo vaike